"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
EL kiitis heaks Johnson & Johnsoni koroonavaktsiini kasutamise (0)
11. märts 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

"Selle hulga doosidega, mida me tellisime, saame vaktsineerida EL-is kuni 200 miljonit inimest sel aastal," sõnas Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen.

Euroopa Liit andis neljapäeval loa USA farmaatsiahiiu Johnson & Johnson ühedoosilise koroonavaktsiini kasutamiseks pärast seda, kui Euroopa ravimiamet (EMA) sellele heakskiidu andis, vahendas BNS. 

“Turule tuleb rohkem ohutuid ja tõhusaid vaktsiine,” ütles Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen Twitteri säutsus. “Me just andsime loa Johnson & Johnsoni vaktsiini kasutamiseks Euroopa Liidus. Selle hulga doosidega, mida me tellisime, saame vaktsineerida EL-is kuni 200 miljonit inimest sel aastal,” lisas ta.

EMA on kasutusloa andnud juba Pfizer/BioNTechi, Moderna ja AstraZeneca/Oxfordi koroonavaktsiinile.

EMA ütles neljapäeval avalduses, et J&J koroonavaktsiini võib kasutada üle 18-aastaste inimeste vaktsineerimiseks. Vaktsiini tõhusus on umbes 67 protsenti. Enamik kõrvalmõjusid on tavaliselt kerged või mõõdukad ning kaovad paari päeva jooksul. Kõige tavalisemad kõrvalmõjud on valu süstimiskohas, peavalu, väsimus, lihasevalu ja iiveldus.

USA toidu- ja ravimiamet (FDA) andis J&J kaitsesüstile kasutusloa veebruari lõpus. Tervishoiueksperdid loodavad, et ühesüstine vaktsiin aitab vaktsineerimisprogramme kiirendada, seda eriti nakkavamate viirusetüvede valguses.

Euroopa Liidu immuniseerimiskava on edenenud aeglaselt ja blokk jääb kaugele maha riikidest nagu Iisrael, Suurbritannia, Tšiili ja USA.

Euroopas leidis läinud nädalal kinnitust miljon uut koroonaviiruse juhtu, mida oli 9 protsenti rohkem kui nädal varem ja mis tegi lõpu kuus nädalat kestnud langusele. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa büroo süüdistas selles uusi viirusetüvesid, sealhulgas Suurbritannia oma.

Ettevõte loodab sel aastal toota umbes miljard doosi. Firma vaktsiini on heaks kiitnud ka Kanada ja Bahrein.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

järsku kerge laks turgutav
12. märts 2021 08:57
Hiidäri tegelt keset katku ja tundub mingil hetkel saksmannid lihtsalt tugevama õigusega suruvad Sputniku letti selline kerge laks ravimihiidudele õpetlik. Igaljuhul käib saksmannidel mingi Moskoovia Sputniku turisminduse jutt eksterritoriaalses lennujaamatsoonis. Tegelt nii Prüsseli EMA kui hiiud vajavad päris karmi laksu kas kellegile meenub kügelemine lennujaamas oodates ilmaimet tolmumaske ei ole nali lugupeetavad ehe lähiminevik.
Vaatleja
12. märts 2021 11:21
Tegelikult pole midagi uut siin päikese all, sõda ja katk nagu muudki epideemiad on ikka käsikäes käinud ja nii on ka nüüdne covid epideemia seotud lahutamatult maailma suurjõudude vahelise jõukatsumisega, mis õnneks hetkelk veel küll ülemaailmselt püssirohu järgi ei lõhna kuid kõiges muus seda ägedamalt käib, kus mõned agresiivsemad insendid isegi vastaspoole viiruseohvreid käsitlevad vähimagi süümepiinata kui võitu lahinguväljal.