"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Mitmes linnas on nädalavahetuse vaktsineerimise ajad otsas (0)
11. märts 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Huvi vaktsineerimise aja broneerimiseks oli tõesti suur – tipphetkel proovis endale korraga aega saada mitu tuhat inimest," rääkis digiregistratuuri haldava TEHIKu direktor Katrin Reinhold.

Täna hommikul avatud võimalust läbi digiregistratuuri endale COVID-19 vaktsineerimise aeg broneerida on kasutanud 4548 inimest, Tallinnas ja Tartus enam vabu aegu ei ole.  

Hetkel on Tallinnas ja Tartus oma ajad avanud meditsiiniasutuste ajad täis, üksikuid aegu leiab veel Ida-Viru-, Pärnu-, Valga- ja Narva haiglates. Kui nädalavahetusel mõni aeg vabaneb, siis seda tühistatud aegade arvelt. 

“Huvi vaktsineerimise aja broneerimiseks oli tõesti suur – tipphetkel proovis endale korraga aega saada mitu tuhat inimest,” rääkis Reinhold. “Kuigi süsteem ei olnud suure koormuse tõttu mõnel korral kättesaadav, siis oli piloteerimine edukas. Tuhanded inimesed said endale digitaalselt vaktsineerimisajad broneerida ja meie kogemuse võrra rikkamaks. Saime ülevaate tehnilise lahenduse võimekusest ja kitsaskohtadest ning saame teha vajalikud täiendused, et olla valmis suurema hulga elanikkonna vaktsineerimisaegade broneerimiseks.”

Haigekassa juht Rain Laane ütles, et kuigi suur osa selle nädalavahetuse vaktsineerimisaegadest täitus kiiresti, ükski inimene vaktsiinist ilma ei jää. “Kohe, kui vaktsiini saabub riiki rohkem, jätkame digiregistratuuri kaudu aegade pakkumist, kuid endiselt jäävad inimesi kutsuma perearstid ning kaalume ka teisi teavitusvõimalusi,” lisas Laane.  

Selleks nädalavahetuseks saavad üleriigilises digiregistratuuris endale AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimiseks sobiva aja valida kõik 65-aastased ja vanemad inimesed. Seda sõltumata elukohast või perearsti nimistu asukohast. Laupäevaks ja pühapäevaks oli kokku pakkuda ligikaudu 6000 vaktsineerimisaega. Vaktsineerimisaegu näevad ja saavad digiregistratuuris broneerida ainult vastavasse vanuserühma kuuluvad inimesed.  

Aega saab broneerida Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) arendatavas digiregistratuuris (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee).

NB! ÜDR-i kasutusjuhendi leiab aadressilt: https://tehik.ee/fileadmin/tehik/docs/TEHIK_uld/UELERIIGILINE_DIGIREGISTRATUUR_luehike_.pdf

Kuidas broneerida digitaalselt aeg COVID-19 vaktsineerimiseks?

  • Logi sisse üleriigilisse digiregistratuuri (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee). 
  • Autendi end kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.
  • Kui oled hetkel vaktsineeritavate inimeste sihtrühmas, siis ilmub sisse logimisel avalehele sellekohane teavitus.
  • Liigud automaatselt edasi vabade aegade otsinguvaatesse, kui tervishoiuteenuse osutaja on oma ajad avalikuks teinud.
  • Pärast endale sobiva vaba aja leidmist, saad selle läbi üleriigilise digiregistratuuri broneerida.
  • Mine kindlasti vaktsineerimisele õigeks ajaks kohale või teata vaktsineerivat asutust esimesel võimalusel, kui mingil põhjusel ei õnnestu õigeks ajaks minna.  

Lisaküsimuste korral palume inimestel ühendust võtta haigekassa klienditoega e-kirja aadressil info@haigekassa.ee või telefonil 669 6630.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.