"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Ühendkuningriigi ja Balti mereväed viivad läbi ühisharjutuse (0)
11. märts 2021

"Mereteede turvalisus ja kaitse on kriisiolukordades äärmiselt oluline, kuna suur osa sõjalistest varudest ning riigi toimimiseks vajalikest kaupadest liigub mereteid pidi," sõnas kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel.

Ühendkuningriigi juhitav rahvusvaheline ühendekspeditsiooni vägi viib sel nädalal Läänemere lõunaosas läbi ühisoperatsiooni Ühendkuningriigi, Eesti, Läti ja Leedu merevägede ning Rootsi õhujõudude osalusel, vahendas BNS. 

Ühendkuningriigi ja Balti riikide sõjalaevad harjutavad mereteede turvalisuse tagamist, õhust, merelt ja allveelaevadelt lähtuvate rünnakute tõrjumist, transpordilaeva eskorti ja kaitset ning mereteede avatud hoidmist miinitõrje abil. Samuti viiakse ühisoperatsiooni raames läbi laskmised pardarelvadest.

Operatsiooni peamise jõu moodustavad Ühendkuningriigi fregatid Lancaster ja Westminster ning varustuslaev Tiderace, Lätist osaleb patrull-laev Jelgava, Leedust miinijahtija Selis ning toetuslaev Jotvingis. Eestist osaleb tuukri- ja toetuslaev Wambola. Samuti on operatsioonile kaasatud Briti sõjalaevade helikopterid.

Ühendkuningriigi kaitseminister Ben Wallace´i sõnul on Balti riigid Ühendkuningriigi lähedased liitlased ning ühine operatsioon on tunnistuseks pikast ühisest ajaloost kaitsetegevuse vallas ning edukast koostööst JEF raamistikus. “Esimene ühendekspeditsiooniväe mereoperatsioon näitab, et meie üksused on valmis koos Eesti, Läti, Leedu ja Rootsi liitlastega külg-külje kõrval tegutsema,” ütles Wallace.

“Mereteede turvalisus ja kaitse on kriisiolukordades äärmiselt oluline, kuna suur osa sõjalistest varudest ning riigi toimimiseks vajalikest kaupadest liigub mereteid pidi. Ühendekspeditsiooniväkke kuuluvate riikide mereoperatsioon toetab merelist heidutust nii nagu Ühendkuningriigi juhitud maavägede liitlasüksused Eestis toetavad heidutust maal,” ütles Sirel.

Ühendkuningriigi juhitav operatsioon on osa rahvusvahelise ühendekspeditsiooniväe (JEF) tegevusest. 2014. aastal moodustatud koalitsiooni kuuluvad Ühekuningriik, Eesti, Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Holland. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

iirlane
11. märts 2021 18:08
https://objektiiv.ee/dokumendid-eestis-tehakse-briti-valisministeeriumi-tellimusel-ja-rahastusel-siinsetele-venelastele-propagandat/ http://www.whale.to/c/shocking_1944_british_government.html