"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
VIDEO: Ligi pooled inimesed oleks nõus lumemaksuga (0)
11. märts 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Tallinnas on ikkagi väga palju vaja käsitööd teha. Me oleme välja arvutanud, et kusagil 1500 labidameest oleks talvel vaja. Kui seadust muuta ja kohalikule omavalitsusele tekivad suuremad kohustused, siis peab riik ka raha andma," sõnas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Ligi kolmveerand eestlastest peab õigeks, et lumekoristuse eest kõnniteedel peab vastutama kohalik omavalitsus. Küsitluse kohaselt oli 47% vastanutest nõus selle eest talvekuudel tasuma eraldi “lumemaksu”.

“Kui see tähendab seda, et inimene peab näiteks kuni 60 eurot kuus välja andma selle eest, nagu see Helsingis on, seal on hinnad 30-90 eurot, siis ma arvan, et inimesed hakkavad kukalt kratsima. Ma kipun arvama, et kui inimesed teada saavad, mis kõik sellega kaasneb, siis see väga roosiline enam ei tundu olevat,” arvas Klandorf.

Riigikogu majanduskomisjoni on ettepanek ehitusseadustiku muutmiseks jõudnud. Praegu ei ole teada, kas seda ka menetlema hakatakse. Argumente on kahtlemata nii poolt kui ka vastu.

“Küsimus on selles, et sunnitakse teise isiku vara teisel isikul tasuta korras hoidma. Põhimõte peaks jääma ikkagi selliseks, et kui sina oled vara omanik, siis sina pead seda ka korras hoidma. Konkreetsete näidete puhul needsamad kõnniteed kuuluvad ju kohalike omavalitsuste bilanssi, nad on avalik ruum ja inimestel on kõigil õigus seal viibida, tunda ennast turvaliselt ja sellest lähtudes see küsimus tekibki,” selgitas Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi.

“Tallinnas on ikkagi väga palju vaja käsitööd teha. Me oleme välja arvutanud, et kusagil 1500 labidameest oleks talvel vaja. Kui seadust muuta ja kohalikule omavalitsusele tekivad suuremad kohustused, siis peab riik ka raha andma,” ütles Kalle Klandorf.

Kalle Klandorfi sõnul kerkib sama teema üles igal vähegi lumisel talvel. Samas sõltub seaduse muutmine siiski Riigikogust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

unistuste tipp Majavalitsus
12. märts 2021 06:35
Omanik ei suutvat kõnniteed koristada tundub mingid sovettid on kuskilt praost väljapugenud. Ilmselt siis koheselt platsis Johannes Hint ja Saara Šmotkina ja jälle tagasi Natsionaliseerimise Komitee. Järsku hoopis kordnikku vaja esmalt hoiatus ja vajadusel trahv lajatavalt kaks krooni. Sovettist lõpuks villand ei saa Majavalitsus ja ENSV Natsionaliseerimie Komitee omanik ei saa trotuaari koristatud - palka tubli kojamees, korralik rahapalk, prii korter ja talvepuud ja töhe koheselt. Muudkui Majavalitsus ja Majavalitsust tegelt kojameest vaja ja ei mingit Natsionaliseerimise Komiteed Hinti ja Šmotkinat.
nüanss
11. märts 2021 19:12
Kõnniteid tuleb puhastada siiski aastaringselt!