"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Briti parlamendi liikmed nõuavad naistele turvalisemat keskkonda (0)
12. märts 2021
Scanpix

Suurbritannia parlamendi naisliikmed survestavad peaminister Boris Johnsonit naistevastase vägivalla ja misogüünia vastu tegutsema ning seadusandlust muutma, et teha riik naiste jaoks turvalisemaks.

Suurbritannia parlamendi naisliikmed survestavad peaminister Boris Johnsonit naistevastase vägivalla ja misogüünia vastu tegutsema, et teha riik naiste jaoks turvalisemaks, vahendas The Guardian.

33-aastase Sarah Everardi juhtum(Kenti metsast leiti kadunuks kuulutatud naise inimsäilmed) muutis alamkojas toimunud rahvusvahelise naistepäeva debati teravaks. Tosin parlamendi naisliiget jagasid liigutavaid ja ärritavaid lugusid ahistamisjuhtumitest, mida nad kogenud on. Tööparteisse kuuluv Jess Phillips luges ette 118 meeste poolt tapetud naiste nimed.

Valitsus on lubanud peagi avaldada strateegia lahendamaks naistevastast vägivalda. Peaministri pressiesindaja sõnul toimub see loodetavasti juba enne aasta lõppu.

Suurbritannia siseminister Priti Pateli sõnul mõistab ta ahistamist talunud naisi. “Need on nii võimsad lood, sest iga naine saab nendega suhestuda. Iga naine peab tundma end tänaval kõndides turvaliselt, kartmata muutuda ahistamise või vägivalla ohvriks,” ütles ta.

ÜRO soolise võrdõiguslikkuse ja naiste mõjuvõimu suurendamise üksuse poolt läbi viidud uuringu järgi on 97% Suurbritannia naistest vanuses 18-24 kogenud seksuaalset ahistamist ning 80% kõigist vanusegruppidest on kogenud seksuaalset ahistamist avalikus kohas.

Valitsus seisab silmitsi erakondadevahelise survega muuta karistusseadustikku selliselt, et naistevastase vägivald oleksid karmimalt karistatud.  

Liberaaldemokraat Wendy Chamberlain on samuti survestanud valitsust lisama misogüünia ja vihakuriteod lähisuhtevägivallaga seotud seadustesse.

“Valitsuse väljakutse on muuta lähisuhtevägivalla seadust, mis on olnud kõne all juba neli aastat. Vajame seadusandlust, mis muudaks misogüünia vihakuriteoks. Veenge meid, et usaldusväärsetel ametikohtadel on inimesed, keda saame päriselt usaldada,” sõnas Chamberlain.

Parlamendi liige Rosie Duffield, kes rääkis eelmisel aastal enda kogemusest perevägivallaga, võrdles Sarah Everardi surma tagajärjel tekkinud kollektiivset viha ja ängistust Black Lives Matter protestidega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

aafriklane
16. märts 2021 21:48
https://lenta.ru/news/2021/03/16/beheaded/
Roheline Rõõmus
14. märts 2021 10:23
Kvartal kvartali kaupa saar puhastada esmalt siis piirivalvelaevastik merele ja siis aktsioonid pidevad aktsioonid. Vana Hea Roheline Rõõmus Inglismaa. Robini, Marioni, Väikese Johni ja Vend Tucki Inglismaa elik piir ja aktsioonid pidevad.
vanem
12. märts 2021 21:32
https://uueduudised.ee/uudis/maailm/new-yorki-kristlik-erakool-muutus-avatumaks-ja-kaasavamaks-ema-ja-isa-pole-enam-teretulnud/
Boris ja Priti töhe
12. märts 2021 15:43
Mis muud kui puhastab Inglismaa Rõõmsa Rohelise kvartal kvartali kaupa kõik saratseenid merre. Tubli Boris ja tubli Priti saab kõikide sadik khaanidega ühele poole.
klaarida pakkidega
12. märts 2021 13:42
Esmalt puhastada Midland inglise tüdrukuid ja inglise poisse vägistatavatest pakkidest ja siis kõik saratseenid viimane kui üks Iiri merre.