"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Kesklinna valitsus ja Kadrioru Saksa Gümnasium harisid lapsevanemaid uimastite tarbimise ohtudest (0)
12. märts 2021
Scanpix/Foto on illustreeriv

Kesklinna valitsuse ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi ühisprojektina korraldatavas virtuaalloengute sarjas said lapsevanemad rohkem teada viisidest, kuidas rääkida lapsega uimastitest.

2019. aastal Tallinnas läbi viidud 9. ja 10. klasside elu-olu uuringu kohaselt on koolinoortest keskmiselt 53,9% tarvitanud alkohoolseid jooke kolm või enam korda, suitsetanud on 29,6% (e-sigarette 33,3%) ja proovinud huuletubakat 11,6%. Vähemalt korra on tarvitanud kanepit 19,6%, ecstasy’t 4,8% ning amfetamiini ja LSD-d umbes 3% koolinoortest. 

“Uimastite kasutamine on väga suur probleem, millega puutuvad kokku nii noored kui täiskasvanud. Mõnikord on vanematel raske mõista uimastikasutuse põhjusi, samuti leida õige lähenemine selle valusa teema arutamiseks lapsega. Meie virtuaalkooli äsjases loengus rääkis psühholoog ja terapeut Elena Ermakova, miks need probleemid võivad tekkida, kuidas neid märgata, kust abi otsida ja kuidas rääkida lapsega alkoholist, tubakast ja uimastitest,” selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.   

Loeng on järelvaadatav Kesklinna valitsuse Youtube’i kanalis: https://youtu.be/zn0aa_ZUNMk. Sama loengut saab kuulata vene keeles 24. märtsil kell 18. 

Loengusari lapsevanematele toimub veebipõhiselt ja on kuulajatele tasuta. Sihtrühmaks on eelkõige 7.-12. klassis käivate Kesklinna laste vanemad, kuid oodatud on teisedki. Rohkem infot virtuaalkooli ja registreerimise võimaluste kohta leiab Kesklinna valitsuse Facebooki lehelt.   

Kesklinna vanemate kool saab toetust justiitsministeeriumi, Euroopa Majanduspiirkonna ja Norway Grants poolt. 

Järgmiste loengute kava (algus kell 18):

24.03 “Kuidas rääkida koolilapsega alkoholist, tubakast ja uimastitest?” Lektor Elena Ermakova – vene keeles

7.04 “Kuidas toetada lapse füüsilist aktiivsust ja tervislikku toitumist?” Lektor Ott Kiivikas (tippsportlane ja toitumisspetsialist)

28.04 “Kuidas toetada lapse füüsilist aktiivsust ja tervislikku toitumist?” Lektor Ott Kiivikas – vene keeles

12.05 “Kuidas suhelda teismelisega?” Lektor Merit Lage (psühhoterapeut ja koolitaja) 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.