"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Nõmme korraldab punaste lehekottide kampaania teisiti (0)
12. märts 2021
Nõmme LOV

Esmaspäevast, 15. märtsist algab Nõmme linnaosas punaste lehekottide kampaania. „Seekord oleme kampaania korraldatud nii, et lehekottidele saab registreeruda distantsilt ja me viime kotid kõigile soovijatele turvaliselt koju,“ lausus Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

„Kahjuks algav kevad ei erine suuresti eelmise aasta kevadest. Meil on siiski ka üks hea uudis. Punaste lehekottide kampaania toimub plaanitud ajal. Eesmärgiga vähendada otsekontakte ja vältida nakatumist toimub lehekottide jagamine kontaktivaba distantsilt registreerimisega,“ rääkis linnaosa vanem uuendustest.

Punaste lehekottide kampaania registreerimine toimub 15. märtsist kuni 9. aprillini. Tellitud lehekotid tuuakse kohale 12.-23. aprillil. Lehekottide saamiseks tuleb registreeruda ekraanivormil https://www.tallinn.ee/est/Nomme/Vorm-punased-lehekotid-2021 või telefonil 645 7333. Kohepeal registreerumist ei toimu ning lehekotte kätte saada võimalik ei ole.

Sügisene kontaktivaba registreerumine oli edukas ja inimesed kasutasid veebiregistreerumist aktiivselt. „Meil oli kaks võimalust kuidas tegutseda: kas kottide jagamine edasi lükata nagu eelmisel kevadel või lähtuda möödunud sügise kogemusest ning teostada registreerimine distantsilt ning viia lehekotid inimestele ise kohale,“ rääkis Šillis rohkem kui kakskümmend aastat kestnud lehekottide jagamise traditsioonist. „Me küsitlesime suvel inimesi ja enamik neist ütles, et soovivad lehekottide kampaaniat ikkagi kevadel.“

Hea teada:

•   Iga kinnistu kohta antakse 10 lehekotti.

•   Kottidesse võib panna aia- ja haljastujäätmeid (taimset kude, rohust, lehtedest ja okastest koosnevat materjali).

•   Lehekotid palume hoida äraveo alguseni oma kinnistul ning 26. aprilliks tõsta aia taha tänavamaale.

•   Kottide äravedu toimub 26. aprillist 23. maini.

•   Vedu alustatakse suuremate teede ja tänavate äärest (Vabaduse pst, Männiku tee, Kadaka pst, Hiiu tn, Valdeku tn, Õie tn ja Pärnu mnt) ning seejärel sisekvartalitest.

 Mis jäätmed ei sobi kottidesse:

•   tänavapühkimise jäätmed;

•   lemmikloomade väljaheiteid;

•   köögi- ja puuviljade koorimisjääke;

•   tahkeid või vedelaid toidujäätmeid;

•   puuoksad.

Küsimuste korral palume helistada Nõmme linnaosa valitsuse infonumbril 645 7333 või saata e-kiri aadressile valdeku@tallinnlv.ee, nii saame tekkinud probleeme kõige kiiremini lahendada.

 

 

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.