"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Rahvusraamatukogu toob emakeelest rääkima Toomas Hendrik Ilvese (0)
12. märts 2021

Rahvusraamatukogu korraldab reedel emakeelepäeva konverentsi, tuues teiste hulgas esinema presidendi Toomas Hendrik Ilvese. 

Seekord koroonaviiruse tõttu virtuaalselt toimuv konverents “Eesti keele elujõust” otsib vastuseid küsimustele, kuidas räägivad päris Eesti inimesed, milline on noorte keelekasutuse mõju keele jätkusuutlikkusele ning millised on üldse eesti keele perspektiivid 21. sajandil?

Esinejana üles astuv president Toomas Hendrik Ilves sõnas, et eesti keel on pidevas muutumises ja kõigi kohus on ise luua uusi sõnu, kuna vastasel juhul laenatakse need tuleviku tarbeks võõrkeeltest.

Keele järjepidevuse erinevatele tahkudele keskenduvad virtuaalkonverentsil lisaks presidendile ka Eesti Keele Instituudi leksikograaf ja Eesti Isikuloo Keskuse juhataja Fred Puss, Gustav Adolfi gümnaasiumi abiturient Calista Krass, Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi kaasprofessor Tiit Hennoste ning kirjanikud Andra Teede, Justin Petrone ja Karl Martin Sinijärv.

Emakeelepäeva konverentsi kantakse algusega kell 11 üle Eesti Rahvusraamatukogu Facebookis ja Youtube’i kanalil. Üritus salvestatakse ja jääb järelvaadatavaks. 

Konverents on avatud igale huvilisele, kuid sellegipoolest paluvad korraldajad registreerida oma osalemine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.