"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Taotlusi elukohajärgse kooli määramiseks saab veel esitada kuni 15. märtsini (0)
12. märts 2021
Albert Truuväärt/ Pilt on illustreeriv

Tallinnas on sel aastal koolikohustuslikku ikka jõudvaid lapsi umbes 4500. Hetkeseisuga on esitanud ligikaudu 3000 taotlust ning umbes 500 last on saanud koha ülelinnalise vastuvõtuga kooli, seega oodatakse avaldusi veel umbes 1000 lapsevanemalt. 

Kuni esmaspäevani, 15. märtsini saavad lapsevanemad esitada taotlusi elukohajärgsete koolide määramiseks tänavu septembris Tallinna munitsipaalkooli esimesse klassi astuvatele lastele.

Tallinnas on sel aastal koolikohustuslikku ikka jõudvaid lapsi umbes 4500. Hetkeseisuga on esitanud ligikaudu 3000 taotlust ning umbes 500 last on saanud koha ülelinnalise vastuvõtuga kooli, seega oodatakse avaldusi veel umbes 1000 lapsevanemalt. 

Taotluse elukohajärgse munitsipaalkooli määramiseks saab teha veebilehel ja Tallinna Haridusametis. Lapsevanematel palutakse kõrge nakatumisriski tõttu eelistada võimalusel koolikoha taotlemisel e-teenust. Vajadusel saab eKooli kaudu taotluse esitamisel tuge õppevideost.

Taotlusi saavad esitada Eesti Rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad isikud. Nii eKooli kaudu kui ka Tallinna Haridusametis paberil esitatud taotlused vaadatakse läbi peale 15. märtsi ning eKoolis esitatud taotluse puhul saab vanem teate e-posti aadressile hiljemalt 20. maiks. Kui taotlus on esitatud paberil, saab vanem teate postiga lapse rahvastikuregistrijärgsele aadressile.

Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove.

Kui mõnda kooli soovijaid on rohkem, kui koolil on õppekohti, arvestatakse elukohaandmete registreerimise aega. Elukohajärgne kool määratakse lapsele ka siis, kui taotlust ei esitata, sel juhul on aluseks rahvastukuregistri andmed. Taotlus tasub vanematel siiski esitada, sest see annab olulist teavet kooli määramiseks, sh lapse õppekeel ja õdede-vendade õppimine samas koolis. 

Vanema soovil võib kooli astuda ka 6-aastane laps. Sel juhul esitab vanem koos taotlusega koolivalmidust tõestava dokumendi. 6-aastase lapse koolitulekust tuleb Tallinna Haridusametit teavitada hiljemalt 1. mail 2021. Lapsevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada. 

Põhjalikum info esimesse klassi astumisest 

Tallinna koolide kontaktid

Otsi kaardilt elukohale lähemaid koole 

Lapsevanemate küsimustele vastavad vajadusel Tallinna Haridusameti hariduskorralduse osakonna spetsialistid.

Tallinna Haridusamet (Estonia pst 5a, 10143 Tallinn) on avatud: E 08.15-17.45; T, K, N 08.15-16.45 ja R 08.15-15.45.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.