"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Üle Eesti leviv lume ja vihmasadu tekitab teedel libedust (0)
12. märts 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Meie hooldepartnerid annavad endast parima, et teha teedele libedustõrjet, kuid arvestada tuleb, et see võtab aega. Palume liiklejatel olla ettevaatlikud," ütles Transpordiameti maanteehoiu teenistuse direktor Raido Randmaa.

Transpordiamet hoiatab, et lume- ja vihmasaju tõttu on teeolud muutunud riigiteedel keeruliseks ja libedaks.  

Saartelt ida poole leviv lumesadu ja tuisk läheb päeva jooksul üle lörtsiks ja vihmaks, Kesk- ja Ida-Eestis võib sadada ka jäävihma. Õhutemperatuur tõuseb järk-järgult üle 0°C.  Kuna teepindade temperatuur on 0°C ringis ja ida pool ka alla selle, siis on jäiteoht suur ja teed muutuvad libedaks. Sadu saab läbi Lääne-Eestis hilisõhtul ning idas hommikupoole ööd. 

“Meie hooldepartnerid annavad endast parima, et teha teedele libedustõrjet, kuid arvestada tuleb, et see võtab aega. Palume liiklejatel olla ettevaatlikud,” ütles Randmaa.

Transpordiamet kinnitab, et kõik riigiteede hooldust tegevad ettevõtjad tegelevad lume- ja libedustõrjega, ent sellele vaatamata võivad teed järsku libedaks muutuda. Seetõttu on õige sõidukiiruse ja -stiili valimine eriti oluline. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Pimedal ja märjal ajal liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida ohtlikke manöövreid. 

Tee- ja sõiduolusid saab jälgida portaalist Tarktee.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.