“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Eesti inimesed saavad toetada Jeemenit toiduabiga (0)
13. märts 2021
MTÜ Mondo humanitaarabi ekspert

Eesti organisatsioon MTÜ Mondo kutsub eestlasi annetama toiduabi jagamiseks Jeemenis. Jeemeni kriis on täna kõige akuutsem kriis maailmas – UNICEFi andmetel vajavad riigis humanitaarabi 22 miljonit inimest ehk 80% kogu elanikkonnast.

2015. aastast kestnud kodusõda on jätnud suurema osa elanikkonnast näljahäda äärele – inimestel ei ole tööd ega sissetulekut, riigisüsteem on kokku kukkunud, palkasid makstakse ebakorrapäraselt või üldse mitte, toiduainete hinnad on samas mitmekordistunud.

Mondo alustas tegutsemist Jeemenis 2014. aastal arengukoostööga. Mondo partner Jeemenis on Youth Leadership Development Foundation – 18-aastase ajalooga organisatsioon on varasematest arengukoostöö tegevustest edasi liikunud kiireloomuliste kriisileevendus tegevusteni, pakkudes rahvusvahelistele partneritele vajalikku tuge toiduabi jagamiseks kõige haavatavamas olukorras elavatele leibkondadele ning tegeledes samaaegselt ka laste ja naiste õiguste kaitsega. 

YLDF lähtub oma töös rahvusvahelises humanitaarabiklastris kokku lepitud reeglitest ja soovitustest, pakkudes igale leibkonnale toiduabi minimaalselt 6 kuu vältel. Toiduabi koosneb nisujahust, õlist, ubadest, suhkrust ja jodeeritud soolast. Mondo jagas toiduabi Jeemenis ka aastatel 2019 ja 2020, mil toiduabiprogrammis osales 49 perekonda ehk kokku 408 inimest. 

Kriisifondi juba laekunud eraannetustest toetab Mondo 2021. aasta kevadel kohalikku partnerit 10 000 euroga, mis suunatakse toidupakkide jagamisse. Antud summa eest on kuue kuu jooksul plaanitud toiduabi pakkuda 166 inimesele. Toetada soovijatel on juba 10 euro eest võimalik panustada abivajajate hulga suurendamisesse ning aidata tagada veel ühele inimesele kuuks ajaks elementaarne toiduvaru – jahu, oad, õli, sool, suhkur. Mondo ootab täiendavaid annetusi Jeemeni toiduabi jagamiseks kuni 31. märtsini. 

Annetusi saab teha Mondo kodulehe kaudu või kandes sobiva summa Mondo annetuskontole – SEB Pank, IBAN: EE491010220099409013, MTÜ Mondo, selgituseks “Jeemen”. Samuti saab Mondot toetada Swedbanki Ma armastan aidata keskkonnas ja Telia MTaskus. Rahvusvahelistel annetajatel on võimalik toetada läbi GoGetFunding keskkonna. 

Ka Eesti Välisministeerium eraldab 2021. aasta eelarves arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest rahvusvahelise koostöö raames 50 000 eurot ÜRO Maailma Toiduprogrammile (WFP) näljahäda leevendamiseks Jeemenis. Mondo Kriisifondist lisatud 10 000 eurot annab sellele tõhusat tuge.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

väike kübe naabrile
13. märts 2021 09:32
Mingid mundud võ siis mundod kas raske maakaarti studeerida või siis vähemasti gloobust Jeemen on päratult rikka Saudi Araabia hää naaber annaks naabrile väikese kübe rikkusest keelab keegi. Päramine aeg kõiksugu mundud külakooli saata aastaks paariks.
Ropprikkad Saudid
13. märts 2021 08:44
Las ropus rikkuses suplevad saudid aitavad oma naabreid ja saudide suured sõbrad usakad rikkusest ja üüratust võlast pundunud. Kas raske vastavaid sedeleid trükkida ujutab Jeemeni sedelitega üle nagu Afgaani igale kitsekarjusele kardulakott sedelitega parem vast isegi kaks.