"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Kiirabi võib vähendada raviteenuste kvaliteeti seoses 3. ohuastmega (0)
13. märts 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Riik valmistub tervishoius kõrgeima, kolmanda ohutaseme kasutusele võtmiseks, mis tähendab, et kiirabi võib vähendada raviteenuse kvaliteeti. Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlase sõnul on katastroofimeditsiini määruses on kolm tasandit tervishoiu ümberkorraldamiseks.

“Ja see viimane, kolmas, kehtib olukorras, kus patsientide arv kasvab kontrollimatult. Sel juhul lubatakse kvaliteeti alandada, nii et eluohtlikus seisundis patsiendid saaksid esmalt ravitud, aga nii mõnigi lõikus tuleb edasi lükata. Kiirabis oleme sellisest olukorrast praegu veel päris kaugel, ressurssi jagub ja me teeme igapäevase kvaliteediga tööd,” ütles Adlas, vahendab Postimees.

Tema sõnul oli Tallinna kiirabil reedel 350 väljakutset, 390 tuli 23. veebruaril, kui see suur libedus oli. “Nii et umbes sada väljakutset on täiendavalt juures ja saja ringis on ka Covid-19 haigeid, kes ühe ööpäeva jooksul kiirabi kutsuvad,” märkis Adlas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

medpersonali mopp
13. märts 2021 12:32
Peab olema valmisolek kogu olemasoleva vastava väljaõppega medpersonali mopiks korraliku rahalise toetusega. Euru meite ühine teadmiseks võimaldab igati korraliku sihtotstarbelise toetuse sanitaridele, õdedele, arstidele rahamassinas Sampo muudkui käib. Mopp ja kõik töhe.