"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kindlustusfirma: autosalongis lahtiselt vedelevad asjad on ohtlikud (0)
13. märts 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Kindlustusfirma PZU sõnul ei oska liiklejad tihtipeale näha ohtu esemetes, mis autos lahtiselt vedelevad ja kurvides ning pidurdustel omasoodu ümber paiknevad.

PZU tõi näite veebruarikuisest õnnetusest Tartus, kus kaubikus lahtiselt veetav sangpomm veeres ringristmikul lahti vajunud küljeuksest välja ning lõpetas enda teekonna järelsõitva auto karteri all.

“Juhtus see, et sõbrale appi rutanud kaubikujuht laadis pakiruumi vajaliku varustuse, mille hulgas olid ka sangpomm ja tungraud. Küllap ei sulgenud kiirustav kaubikujuht korralikult pakiruumi küljeust, mis ringteel lahti vajus, ning pakiruumis lahtiselt olnud sangpomm ja tungraud pudenesid sõiduteele,” ütles PZU kahjukäsitluse juht Jaanus Tanne.

Sangpomm veeres omakorda järelsõitva Volkswageni karteri alla, kus ta autoga umbkaudu 50 meetrit kaasa lohises. Volkswageni juht loomulikult märkas ringteel vedelenud objekti, kuid ei saanud enam pidama ja jätkas sõitu lootuses, et tegu on mõne teise auto rattakoopast pärit lumekamakaga. Peatudes märkas juht, et karterist oli kogu õli välja voolanud ning tundmatu objekt endiselt mootori all.

“Üsna varsti ilmus välja ka sangpommi ja tungraua kaotanud kaubikujuht, kes selgitas kannatanule, et objekt auto all on sangpomm. Kannatanul oli arusaadavalt keeruline seda uskuda, kuni lõpuks sangpommi omanik õlise vabaraskuse Volkswageni alt välja sikutas,” selgitas Tanne iseäraliku õnnetuse kulminatsiooni.

Antud juhul oli tegu siiski pigem totravõitu õnneliku õnnetusega, kus inimesed viga ei saanud ning ootamatu sangpommitreeningu osaliseks saanud Volkswagen on oma treeningvigastusest juba taastumas. Küll aga peaks Tanne sõnul antud juhtumist tegema tõsiseid järeldusi kõik liiklejad.

“Inimesed siiani ei mõista, millist ohtu võivad endast kujutada autos lahtiselt veetavad esemed. Kokkupõrkes, järsul pidurdusel või kasvõi äkilisemas kurvis võivad lahtised asjad salongis inertsist tõsist kahju tekitada, kehavigastusi põhjustada ning koguni surmavateks osutuda. Seepärast on ülioluline, et kõik vähegi kaalukamad asjad autosalongis oleks kindlas kohas,” märkis Tanne.

Ühtlasi tasuks rihmadega fikseerida ka kõik lahtised objektid pakiruumis – eriti kui tegu on suuremate ja raskemate asjadega.

“Ning loomulikult teeme enne sõitma hakkamist ikka kindlaks, et kõik auto uksed oleksid korralikult suletud,” ütles Tanne.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.