"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinn jagab maske kõrge nakkusnäitajaga kortermajade elanikele (0)
13. märts 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Viiruse leviku tõkestamiseks alustas Tallinn sel nädalal teavituskampaaniat neis kortermajades, kus on kõrge nakkusnäitaja – neis majades jagatakse elanikele meditsiinilisi maske, mis pannakse iga korteri postkasti.

“Meie kõigi tervise kaitsmiseks peame kõik pingutama – pidama kinni piirangutest ja kandma maski,” ütles abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul tuleb viiruse tõkestamiseks teha kõik, mis võimalik. “Olulised on nii iga inimese vastutustunne kui ka ajakohane informatsioon. Seepärast on väga vajalik, et teave kõrgemast nakkusohust jõuaks kõigi kortermaja elanikeni, et nad teaksid kaitsta nii ennast kui ka teisi. Iga korteri postkasti jõuab üks pakk maske, mis tuletab meelde, et selle lihtsa ja tõhusa meetmega saame igaüks anda oma panuse kriisi kiirema lõppemise heaks.”

Viirus levib kokkupuutel teiste inimestega ja nakkust võivad kanda ka need, kes tunnevad ennast tervena. Seepärast palutakse kõigil elanikel hoiduda trepikojas liikudes kontaktidest ja võimalusel sõita liftis üksi, jälgida rangeid hügieenireegleid ning kindlasti kanda maski. Inimestega, kes ei ole pereliikmed, tuleb hoida vähemalt kahemeetrist distantsi.

Käesolevast nädalast jagatakse meditsiinilisi maske ka paljulapselistele peredele ja vähekindlustatud üksikvanematele. Aprillis hakatakse meditsiinilisi maske jagama üksi elavatele pensionäridele. Märtsis ja aprillis jagab linn elanikele kokku 1,5–2 miljonit maski.

Maskide jagamist korraldavad linnaosavalitsused, kust saab vajadusel küsida ka täpsemat teavet. Eelmise aasta lõpus jagas linn korduvkasutatavaid riidest maske gümnasistidele ja progümnastidele ning meditsiinilisi maske vähekindlustatud üksi elavatele pensionäridele ja peredele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

linn on tubli
14. märts 2021 10:18
Igati on võimalik maskipakkide jagamist korraldada just vähekindlustatuid silmas pidades. Korteriühistud ja linnaosa tegelt teab oma rahvast on olemas ülevaade. Tallinn ja Lasna on tubli ei ole tühi koht. Tegutsema hädalisi on ka Tallinnas kõik ulbi meeletus jõukuses mis muud kui appi.
Postiljon
13. märts 2021 22:56
Palju neid maske sealt postkasti pilust korraga sisse mahub? Kui suur on pakend?
vot tak
14. märts 2021 11:58
Pakendis on 10 maski aga näiteks Raadikus pistetakse need postkasti nii, et osa pakendist on väljas. Seega kes tahab, võib terve trepikoja maskid endale võtta.
vot tak
13. märts 2021 11:58
Raadikus oli postkastis esialgu vaid infoleht.