"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO JA FOTOD! ARKADI POPOV: Soovitan vaktsineerimist jätkata võimalikult laialdaselt! (0)
13. märts 2021
Ilja Matusihis

"Mina isiklikult soovitan inimestel end esimesel võimalusel vaktsineerida, sest COVID-19 seotud riskid on väga kõrged!" ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees dr Arkadi Popov, kes osales 65+ vanuses inimeste vaktsineerimisel Mustamäel Kaja kultuurikeskuses.

“Täna toimub Kaja kultuurikeskuses esimene massvaktsineerimise üritus: siia tulevad inimesed, kes on vanuses 65+ ja kahe päevaga me plaanime vaktsineerida umbes 900 inimest,” sõnas Popov. Tema sõnul tuleks jätkata inimeste vaktsineerimist taoliste ürituste kaudu, kus võimalikult paljud patsiendid saavad kaitsesüsti võimalikult lühikese ajaga.

Vaata galeriid (47)

“Pean mainima, et kui digiregistratuuris oli avatud võimalus end kirja panna, siis kahe tunniga said kõik ajad täis,” selgitas Popov. “Iga kolme minuti järel saab üks inimene vaktsiinisüsti.”

“Mina isiklikult soovitan inimestel end esimesel võimalusel vaktsineerida, sest COVID-19 seotud riskid on väga kõrged!” kutsus Popov üles.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

vabatahtlik, teadlik, tasuta
14. märts 2021 08:19
Vaktsineerimine Eestis peab olema vabatahtlik, teadlik ja tasuta nii saab epideemia teat raamidesse ja seda tõmblemiseta olud loomulikult jätkuvalt keerulised ja rasked ja seda üle ilma. Momendil käib mingi veiderdamine klounaad ühe vaktsiiini ümeber mis muide hinnalt tunduvalt soodsam USA hiidude poolt toodetavast seega peaks rääkima ka vaktsiinide maksumusest rahvusvahelisel turul. Suu lahti katkuajal ka raha on tegelt olemas ja muide oluline räägib seega asjadest nii nagu on. Lisaks saksmannide paleus Sputnik-turismindus Moskooviasse kaks tretti ja sutsakat. Ja klaarit ons midagist keerulist kaks korda edasi-tagasi rahvusvahelises tsoonis. Seega rahulikult aga kindlalt ja vastavalt oludele ka kiirelt. Dr Arkadi Popovile respekt inimestega tuleb rääkida.
temaatik
13. märts 2021 18:02
https://www.ut.ee/et/covid-19-uuringud Koroonaviiruse mõju ei piirdu ainult tervise kaotusega, vaid puudutab kõiki eluvaldkondi alates rahvatervisest ning lõpetades tagajärgedega majandusele ja keskkonnale. Teadus otsib lahendusi epideemia toime vähendamiseks ühiskonnas. https://meditsiiniteadused.ut.ee/et/covid19 Tõenduspõhine info COVID-19 kohta. https://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2020/03/23/tartu-teadlased-hakkavad-looma-koroonaviiruse-vastast-vaktsiini Tartus asuv biotehnoloogiafirma Icosagen on alustanud koroonavaktsiini loomisega. Juba paari nädalaga loodetakse toota viirusekomponendid ning paari kuu pärast peaks olema juba 50-100 antikeha, millest saab hakata välja valima viirusega sõdimiseks kõige sobilikuma. Bioloogilise ravimi ja vaktsiinini jõudmine patsientideni on aga aastaid kestev protsess. 23. märts 2020