"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
GALERII! Kindral Johannes Kert saadeti viimsele teekonnale (0)
14. märts 2021
Mats Õun

Endine kaitseväe juhataja ja Kaitseliidu ülem kindralleitnant Johannes Kert saadeti leinatalitluste ning kaitseväeliste austusavaldustega viimsele teekonnale.

Matusetalitus algas Tallinnas Jaani kirikus leinatalitusega pere ja lähimate sõprade ringis, vahendas BNS kaitseväe peastaapt. Omapoolsed hüvastijätukõned pidasid talitusel Johannes Kerdi tütar Mirjam Kert, president Kersti Kaljulaid ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

Vaata galeriid (85)

Pärast leinatalitust tõsteti kindral Kerdi sark Vabaduse väljakul suurtükilafetile, mis liikus läbi linna kaitseväe kalmistule. Teel kalmistule peatus sark kaitseväe peastaabi territooriumil, kus kaitseväelased, kaitseliitlased ning liputoimkonnad avaldasid lahkunud kindralile au. Seejärel liikus sark kaitseväe kalmistule, kus kindralleitnant Johannes Kert mulda sängitati.

Kell 15.20 kõlasid lahkunud kindrali auks 122-millimeetriste haubitsate aupaugud.

Kaitseväe väeosades ja Kaitseliidu malevates heisati pühapäeval riigilipud leinalippudena päikesetõusust loojanguni.

3. detsembril 1959. aastal sündinud kindralleitnant Johannes Kert lahkus tänavu 4. märtsil. Kindral Kert oli Kaitseliidu ülem aastatel 1993–1996 ja juhtis kaitseväge 1996.–2000. aastani.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.