"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Maris Lauri õpilasega seksinud teenerist: see on jälk maailm (0)
14. märts 2021
Mats Õun

"Sõnu jääb puudu. Tahan väga, et enam selliseid asju ei ole ja ei tule ning tehtud kuriteod saavad karistatud," rõhutas justiitsminister Maris Lauri.

Lauri taunis vutitreeneri intiimseid suhteid oma alaealise õpilasega, märkides sotsiaalmeedias, et “see oli jälk maailm, mis nii mõnegi inimese sõnadest peegeldus”, vahendas BNS. 

“Sõnu jääb puudu. Tahan väga, et enam selliseid asju ei ole ja ei tule ning tehtud kuriteod saavad karistatud,” rõhutas justiitsminister. 

Selleks, et seda enam juhtuks, soovitab minister spordiklubidel, treeneritel, õpetajatel, lastevanematel ja teistelgi tutvuda materjalidega justiitministeeriumi veebilehelt “Laste väärkohtlemine spordis”. “Et teada, mida tähele panna, kuidas luua turvaline treeningukeskkond lastele, kuidas reageerida, kui on kahtlusi või teadmine lubamatust. Hinnake, kas on tehtud kõik vajalik ning mitte üksnes formaalselt, vaid ka sisuliselt,” märkis Lauri. 

Tema sõnul on justiits-, sotsiaal- ja siseministeeriumi ametnikud on juba kohtunud ja arutanud, kuidas edasi minna. “Tulevad kohtumised ja arutelud spetsialistidega, tuleb kaasamine, et üheskoos leida parim ja õigem juriidiline lahendus,” lubas Lauri. 

Brasiillasest juhendaja sõnas Postimehe otsestuudios, et tütarlapsel tekkisid tema vastu varem tunded kui temal neiu vastu ning ta ei sundinud Trisnat millekski.

Omapoolse uurimisega alustanud jalgpalliliidu infojuht Mihkel Uiboleht lausus aga “Reporterile”, et neil on praeguseks juba rohkem materjali, kui avalikkuse ette toodud ning enam ei käi jutt ühest-kahest allikast. 

Nõmme Kalju jalgpalliklubi andis laupäeval teada, et on viimaste päevade sündmuste valguses kaasanud klubisse spordipsühholoogi Külliki Taylori.”Praegused olud võivad meie klubis tekitada suuremat ebakindlust ning seetõttu on Nõmme Kalju kaasanud oma meeskonda spordipsühholoogi,” seisab klubi teates.

Psühholoogi ülesandeks on igapäevaselt toetada sportlasi, lapsevanemaid ning treenereid küsimustes, millele ise ei ole alati kerge vastust leida. Spordipsühholoog on klubis neutraalne isik, kellega koos on võimalik leida lahendusi ka keerukamatele olukordadele.

10. märtsil rääkis nüüd nime Mia Belle Trisna kasutav endine Eesti naisjalgpallur telesaates “Õhtu”, et treener alustas tema seksuaalset väärkohtlemist, kui naine oli 14-aastane. Lisaks rääkis oma seksuaalse ahistamise juhtumist veel üks endine Kalju mängija.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

poliitik
14. märts 2021 12:12
https://uueduudised.ee/arvamus/repliik/mis-keelel-see-meelel-opositsioon-toestas-et-mehe-ja-naise-abielu-kinnistamist-on-vaga-vaja/ Ka reformari ettepanek alandada abiellumisiga 13. eluaastani, seega ka seks.
lisaja
14. märts 2021 12:01
https://soccernet.ee/artikkel/ministrid-nomme-kaljus-juhtunu-oli-jale-ja-seda-ei-oigusta-mitte-miski
Tallinn-Nõmme
14. märts 2021 11:51
Tallinn imeväike kohake ja kõik tunnevad kõiki.
täpsustaja
14. märts 2021 12:02
Aga Nõmme päritolu mängijaid või treenerid meeskonnas ei olegi.
uus maailm
14. märts 2021 11:50
https://objektiiv.ee/lastekanali-haridusprogrammis-tehakse-2-6-aastastele-homopropagandat/