"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Ööpäevaga lisandus 935 positiivset testi ja tehti 5513 vaktsiinisüsti (0)
14. märts 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

Tänase seisuga viibib haiglas 693 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 67 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 46 inimest. Ööpäeva jooksul suri üheksa koroonaviirusega nakatunud inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5055 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 935 ehk 18,5% testide koguarvust. Ööpäeva jooksul manustati 5513 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 133 263 inimesele, kellest 52 649 on saanud mõlemad doosid.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 573 inimesel, neist 413 Tallinnasse.

Ida-Virumaale lisandus 106, Lääne-Virumaale 88 ja Tartumaale 31 uut positiivset testitulemust. Rapla- ja Saaremaale lisandus 22, Võrumaale 20, Viljandimaale 11, Valgamaale 10 uut nakkusjuhtu. Pärnu-, Põlva- ja Hiiumaale 7, Jõgevamaale 6 ning Järva- ja Läänemaale 5 uut nakkusjuhtu. 15 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 1446,23 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 19,4%.

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 75, haiglaravi vajab 693 patsienti 

Tänase seisuga viibib haiglas 693 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 67 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 46 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati haiglates kokku 75. Koju saadeti 25 inimest ning 6 patsienti viidi üle COVID-19 osakonda teise haiglasse. Mitte-COVID osakonda viidi üle 11 inimest, kellest samas haiglas 10 ning 1 viidi teise haiglasse.

Ööpäeva jooksul suri üheksa koroonaviirusega nakatunud inimest – 93-aastane naine, 83-aastane mees, 82-aastane naine, kaks 81-aastast naist, kaks 74-aastast meest, 51-aastane mees ja 50-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 719 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 4380 COVID-19 haigusjuhtumit 4219 inimesega.

14. märtsi seisuga on tervenenud 59 744 inimest. Neist 42 069 inimese (70,4%) haigusjuhtum on lõpetatud, 17 675 inimese (29,6%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 1 032 927 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 84 807 (8,2% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata siit.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 133 263 inimesele, kaks doosi on saanud 52 649 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 133 263 inimesele. 80 614 inimest on saanud ühe doosi, 52 649 on saanud mõlemad doosid. Ööpäeva jooksul manustati 5513 doosi, kokku on manustatud 185 912 vaktsiinidoosi. 

Eelolevatel nädalatel jätkub paralleelselt perearstide juures riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimine ning erinevate tervishoiuasutuste juures eesliinitöötajate – haridusasutuste töötajate, politsei- ja päästeteenistujate ning kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande valdkonna töötajate vaktsineerimine. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.Laadi alla HOIA rakendus

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 269 903 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 5389korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 1149.

Selleks, et HOIA saaks lähikontaktseid teavitada, peab see olema alla laaditud ja aktiveeritud enne haigestumist. Haigestunuks märkimise järel on HOIA oma eesmärgi täitnud ja lakkab teavitusi saatmast. Peale tervenemist on kasutajal võimalik taas HOIA alla laadida või selle seadetest oma andmed kustutada ning see alustab tööd otsast peale.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

COVID-19 olukord on väga kriitiline, haigestumus on kõrge kogu Eestis. Praegu levib hoogsalt koroonaviiruse nakkavam tüvi. Haiglasse pöördub üha enam inimesi ja seal on vabad vaid loetud kohad. Uusi voodikohti suudetakse avada plaaniliste ravikohtade arvelt.

Viiruse leviku tõkestamiseks rakendab valitsus inimestevaheliste kokkupuudete vähendamiseks rangeid piiranguid. Nakatumiste vähendamiseks suletakse kuuks ajaks kaubandus, avatuks jäävad vaid esmavajalikud poed, samuti lähevad kinni kõik toitlustusasutused. Suletakse kogu meelelahutus ja avalikud üritused. Nakkusohu vähendamiseks hakkab väljas kehtima taas 2+2 reegel, siseruumides ei ole sportimine ja huviharidus lubatud.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.