"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Rekordarv koroonapatsiente ohustab regionaalhaiglas erakorralist ravi (0)
14. märts 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Kõige tähtsam on praegu teha kõik võimalik nakkusahelate katkestamiseks, et haigestumise kasv pidurduks," sõnas Regionaalhaigla juhatuse liige ja ülemarst Peep Talving.

Sel nädalavahetusel on regionaalhaiglas rekordiliselt 133 koroonapatsienti, haiglaravi vajajate hulk kasvab pidevalt ning plaanilise ravi piiramise kõrval on ohus erakorraline mittepandeemiline ravi, vahendas BNS. 

Talvingu sõnul on haiglas koroonaravi vajadus järsult kasvanud ja kasvab veelgi. “Regionaalhaiglas on täna 133 COVID-patsienti, neist kõrgeima ehk kolmanda astme intensiivravil on 25 patsienti, nendest 22 juhitaval hingamisel. Need numbrid peegeldavad kriitilist olukorda kõikides haiglates,” ütles Talving. “Kahjuks oli meil ka viimase 24 tunni jooksul kolm surma, kellest noorim oli 51-aastane mees.”

Talvingu sõnul kasvavad haiglaravi vajavate koroonapatsientide numbrid kontrollimatult. “Eriti murelikud oleme intensiivravi võimekuse pärast,” selgitas Talving. “Oleme pidevas suhtluses Põhja meditsiinistaabi regiooni haiglatega ja jagame patsiente vastavalt haiglate ressursile. Nüüd on juba vajadus patsientide saatmiseks Lõuna regiooni ja oleme selles Lõuna meditsiinistaabiga kokku leppinud. Aga on vaid aja küsimus, kui ka sealne ressurss on koormatud.”

“Plaaniline ravi on piirdunud, löögi all on erakorraline mittepandeemiline ravi,” nentis Talving. “Kõige tähtsam on praegu teha kõik võimalik nakkusahelate katkestamiseks, et haigestumise kasv pidurduks. Jätkuvalt on olulisim iga inimese isiklik vastutuse võtmine. Iga inimene peab kohe täna andma oma panuse oma kontaktide piiramisel ja oma lähedaste, kolleegide, sõprade ja enda tervise turvalisuse suurendamisel.”

“Piirkondliku haiglana tagab regionaalhaigla kõrgema etapi ravi, sealhulgas masskannatanute ravivõimekuse, põletusvigastuste ravi, kogu raske trauma, onkoloogia- ja hematoloogia multimodaalse ravi, kõrgtehnoloogilise veresoontekirurgia, südamekirurgia, rindkerekirurgia ja neurokirurgia. Need võimekused on COVID-patsientide hulga tõttu juba riski all,” ütles Talving, tänades ühtlasi mõistva suhtumise eest kõiki patsiente, kelle plaaniline ravi on edasi lükkunud ja kes on pidanud ka erakorralist abi kohati ootama tavapärasest kauem.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.