"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Sotsiaalkaitseminister jalgpalliklubi skandaali valguses: seksuaalse enesemääratluse iga tuleb tõsta (0)
14. märts 2021

"Kehtiv karustusõigus näeb ette alla 14-aastase suhtes toimepandud teo karistamise. Aga me teame, et haavatavad ja eriti sõltuvussuhetes on ka noored pärast oma 14. sünnipäeva," märkis sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Nõmme Kalju jalgpalliklubis aset leidnud treeneri ja alaealise õpilase seksuaalsuhete valguses leiab  Riisalo, et seksuaalse enesemääratluse iga tuleks kindlasti tõsta. 

“Kehtiv karustusõigus näeb ette alla 14-aastase suhtes toimepandud teo karistamise. Aga me teame, et haavatavad ja eriti sõltuvussuhetes on ka noored pärast oma 14. sünnipäeva,” kirjutas Riisalo sotsiaalmeedias. “Luban teha ettepaneku seaduse muutmiseks ning viia see arutelu koos haridus- ja teadusminister Liina Kersna ja justiitsministri Maris Lauriga valitsuse ja riigikogu lauale.”

“Seksuaalne väärkohtlemine varjutab ohvrite elu ka aastate pärast. Lastelt ei tohi täiskasvanud oodata “mõistlikku” käitumist ja oskusi ennast kaitsta ja aidata. Laste aitamine on täiskasvanute ülesanne,” rõhutas Riisalo tänades südamest Mia Belle Trisnat julguse ja avatuse eest.

“Julgustan Eesti Jalgpalli Liitu alustatu lõpuni viima ja omama nulltolerantsi laste suhtes oma mõjuvõimu kuritahtlikult ära kasutavate treenerite ja täiskasvanute suhtes,” kirjutas Riisalo 

Ühtlasi tuletas minister meelde, et igaüks, kellel tekib kahtlus lapse väärkohtlemise osas, peaks helistama lasteabi telefonile 116111 ning kuriteokahtluse korral politseisse numbril 112. “Helista, kui oled hädas, kui sinu sõber hädas, kui muretsed pereliikme, tuttava või naabri pärast,” julgustas Riisalo. 

10. märtsil rääkis nüüd nime Mia Belle Trisna kasutav endine Eesti naisjalgpallur telesaates “Õhtu”, et treener alustas tema seksuaalset väärkohtlemist, kui naine oli 14-aastane. Lisaks rääkis oma seksuaalse ahistamise juhtumist veel üks endine Kalju mängija.

Brasiillasest juhendaja sõnas Postimehe otsestuudios, et tütarlapsel tekkisid tema vastu varem tunded kui temal neiu vastu ning ta ei sundinud Trisnat millekski.

Omapoolse uurimisega alustanud jalgpalliliidu infojuht Mihkel Uiboleht lausus aga «Reporterile», et neil on praeguseks juba rohkem materjali, kui avalikkuse ette toodud ning enam ei käi jutt ühest-kahest allikast. 

Nõmme Kalju jalgpalliklubi andis laupäeval teada, et on viimaste päevade sündmuste valguses kaasanud klubisse spordipsühholoogi Külliki Taylori.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

poliitik
14. märts 2021 12:13
https://uueduudised.ee/arvamus/repliik/mis-keelel-see-meelel-opositsioon-toestas-et-mehe-ja-naise-abielu-kinnistamist-on-vaga-vaja/ Ka reformari ettepanek alandada abiellumisiga 13. eluaastani, seega ka seks.
lisaja
14. märts 2021 12:01
https://soccernet.ee/artikkel/ministrid-nomme-kaljus-juhtunu-oli-jale-ja-seda-ei-oigusta-mitte-miski