"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Täna heisatakse emakeelepäeva puhul Eestis lipud (0)
14. märts 2021
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Emakeele auks ja toetuseks võivad Eesti lipu heisata ka kõik kodumajapidamised, ettevõtted ja organisatsioonid. Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb see pimedal ajal valgustada.

14. märtsil on emakeelepäev ning sel puhul heiskavad Eesti lipu kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Emakeelepäev on pühendatud eesti keelele ja selle püsimajäämisele ning seda tähistatakse luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünnipäeval. Homme, 14. märtsil toimub Riias Kristjan Jaak Petersoni 220. sünniaastapäevale pühendatud veebikonverents. Esmaspäeval, 15. märtsil toimub traditsiooniline e-etteütlus. Teisipäeval, 16. märtsil kuulutatakse Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasiumis välja keeleteokonkursi võitjad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
13. märts 2021 18:10
https://www.eesti.ca/keelemeem-mis-see-veel-on-riina-markmik/article58095 https://www.eesti.ca/murdelaulu-ja-luule-paevi-meenutades/article58094 https://www.eesti.ca/testi-oma-teadmisi-harjuta-vikerraadio-e-etteutluseks-err/article58091