"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tööandjad tahavad õigust karantiinirikkuja leping üles öelda (0)
14. märts 2021
Mats Õun/ Foto on illustreeriv

"Arvestades, et väga paljud eiravad kohustust jääda isolatsiooni ja kanda maski, peame vajalikuks anda tööandjale õigus töötajapoolsel karantiinireeglite rikkumisel nõuda tagasi makstud haigushüvitis," leiavad tööandjad. 

Eesti Tööandjate Keskliit leiab, et tööandjal peaks olema õigus töötajapoolsel karantiinireeglite rikkumisel nõuda tagasi makstud haigushüvitis ja olulise rikkumise puhul ka tööleping üles öelda, vahendas BNS. 

Liit peab äärmiselt oluliseks Eestis kehtestatud tervishoiualase hädaolukorra kiiret lahendamist ja kooskõlastas sotsiaalministeeriumi nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse eelnõu. “Tervisekriis on kestnud aasta aega ning mitmeid eelnõus kavandatud muudatusi oleks saanud rahulikult teha juba varem,” märgib liit.

“Arvestades, et väga paljud eiravad kohustust jääda isolatsiooni ja kanda maski, peame vajalikuks anda tööandjale õigus töötajapoolsel karantiinireeglite rikkumisel nõuda tagasi makstud haigushüvitis ja olulise rikkumise puhul ka tööleping üles öelda. Seejuures peaks tööandjal olema õigus hüvitis töötasust või lõpparvest kinni pidada,” leiavad tööandjad.

Loodetavasti on 2022. aasta alguseks COVID-19 viiruse levikuga seotud olukord kontrolli all ning ka inimeste enda teadlikkus oma tervise eest hoolitsemisel selle kogemuse tõttu oluliselt tõusnud, märkis liit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.