“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Elektrilevi uuendas 4 miljoni euroga Tallinna alajaama (0)
15. märts 2021
Albert Truuväärt

Võrguettevõte Elektrilevi uuendas 4 miljoni euroga Tallinna kesklinnas kunagise teenindusmaja ja praeguse Tallinki hotelli sisehoovis asuvat Ranna alajaama.

Alajaam tagab elektrivarustuse enam kui 6600 kliendile, kelle hulka kuuluvad näiteks Tallinna Sadam, Eesti Rahvusringhääling, Tallinna ülikooli peahoone, lauluväljak, Rotermanni kvartal, mitmed kaubanduskeskused ja hotellid, teatas Elektrilevi.

“Võib öelda, et rajasime kolme aastaga päris uue alajaama,” märkis Elektrilevi varahaldusjuht Rasmus Armas pressiteates. “Muutus on märkimisväärne. Kaasaegsed seadmed on võrreldes aastakümnete tagustega oluliselt kompaktsemad ja võimekamad ning kaugjuhitavad, mis tagab klientide vaates igakülgse varustuskindluse tõusu,” lisas ta.

Moskva olümpiamängude purjeregati läbiviimiseks kerkisid 1979. aastal Tallinna kesklinna mitmed suurobjektid. Nende elektrivajaduse katmiseks ehitati kesklinna Ranna alajaam, mille rekonstrueerimistöödega alustati 2018. aastal.

Alajaama paigaldati kaks uut trafot, kumbki võimsusega 40 megavoltamprit ja kaaluga 64 tonni. Elektrilevi võrgus on vaid mõned üksikud suuremad trafod. See tagab alajaamas võimsuse, mis kataks ära terve Saaremaa vajaduse ja võimaldab alajaama praeguse mõjupiirkonna erandjuhtudel ära toita ka ühe trafoga, kui teisega peaks midagi juhtuma.

Kaablite jooksutamiseks ehitati alajaama maa-alune korrus ehk kaablikelder. Rusikajämedusi kaableid hargneb maa-aluste torustike kaudu erinevates suundades laiali pea 60.

Tallinna elektrivõrku silmas pidades, mille kogumastaap on 3900 kilomeetrit kaableid ning pisut üle 1900 alajaama, on renoveeritud Ranna alajaam üks suurema tarbimisega alajaamasid. Selle mõjupiirkond ulatub vanalinna Toompea müüride alt kuni lauluväljakuni ning Tallinna sadamast kuni bussijaama piirkonnani.

Töid tegi Siemens Osakeyhtiö Eesti filiaal.

Viimase kuue aastaga on Elektrilevi pealinna elektrivõrgu taristusse sihipäraselt investeerinud enam kui 25 miljonit eurot. Aastate lõikes on vähenenud ka rikete arv, olles kahel viimasel aastal esmakordselt jõudnud alla 400 piiri.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Kliente on võrguettevõttel enam kui 508 000.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.