"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Euroopa Komisjon toetab Eesti põllumehi pea 16 miljoniga (0)
15. märts 2021
Albert Truuväärt

"Euroopa Komisjonilt on nüüdseks saadud roheline tuli, et maksta riigiabina koroonakriisis kannatanud põllumajandusettevõtjatele erakorralise toetusena kokku 15,8 miljonit eurot," selgitas maaeluminister Urmas Kruuse.

“Loa taotlus selleks esitati juba detsembris, kuid kuna vahepeal täpsustusid toetustingimused ja suurendasime ka toetussummat, millest tuli teavitada ka komisjoni, siis jõudis see riigiabi menetlus otsuseni praegu,” lisas Kruuse.

Euroopa Komisjon kiitis täna heaks riigiabiloa taotluse, mis võimaldab maksta põllumajandustootjatele seoses COVID-19 levikuga eraldatud 15,8 miljoni euro suurust erakorralist toetust.

Ministri sõnul on põllumeestele suunatud erakorralise toetuse maksmise õiguslik raamistik sisuliselt valmis ning Euroopa Komisjoni otsus oli selles üks viimaseid olulisi verstaposte. 

“Samas oleme kogu protsessiga kiiresti edasi liikunud, nii alustas PRIA alates tänasest ka toetustaotluste vastuvõtuga,” märkis Kruuse. 

Erakorraline toetus koos lisavahenditega jaguneb valdkonniti järgmiselt: lihaveisekasvatatus –  2,2 miljonit, seakasvatus – 3,67 miljonit, piimalehmakasvatus – 4,3 miljonit, lamba- ja kitsekasvatus – 0,7 miljonit, köögiviljakasvatus – 0,53 miljonit,  kartulikasvatus – 1,13 miljonit, maasikakasvatus – 1,65 miljonit, maheteravilja kasvatus – 1,5 miljonit ning mahemunakanade ja vuttide kasvatus kokku 0,125 miljonit eurot.

Taotluste vastuvõtt toimub e-PRIA kaudu 15.–22. märtsini.

Valitsuskabinet kiitis veebruari lõpus heaks maaeluministri ettepaneku suurendada põllumajandussektorile suunatud erakorralise toetuse senist summat 3,8 miljoni euro võrra ehk 15,8 miljoni euroni. Lisaraha tuleb erakorraliselt Maaelu Edendamise Sihtasutuse omavahendite arvelt.

Euroopa Komisjon kiitis esmaspäeval heaks kaks Eesti kava, kogusummas 15,8 miljonit eurot, et toetada koroonaviiruse puhangust mõjutatud põllumajandustootjaid. Kavad kiideti heaks riigiabi ajutise raamistiku alusel ja abi antakse otsetoetustena.

Esimene kava, mille eelarve on 12 miljonit eurot, on avatud piimalehmade, sea-, lamba- ja kitsekasvatusega tegelevatele põllumajandustootjatele ning kartuli-, vuttide, maasikate ja köögiviljasektoris tegutsevatele ettevõtjatele.

Teine kava, mille eelarve on 3,8 miljonit eurot, on avatud veisekasvatajatele ning maheteravilja ja mahemuna tootjatele.

Komisjon leidis, et Eesti kavad on kooskõlas ajutises raamistikus sätestatud tingimustega.

Rohkem teavet ajutise raamistiku ja muude koroonaviiruse pandeemia mõju leevendamiseks komisjoni võetud meetmete kohta leiate sellelt veebilehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.