"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Küsitlus: Kallase tegevusega pole rahul 54 protsenti küsitletutest (0)
15. märts 2021
Mats Õun

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi eelmisel nädalal äbi viidud küsitlusest selgub, et peaminister Kaja Kallase tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel on rahul 38 protsenti vastajatest ning 54 protsenti ei ole rahul.

Küsitluse kohaselt on samas Jüri Ratase tegevusega tagantjärele rahul 60 protsenti vastajatest ning 32 protsenti ei ole rahul.  

Alates veebruarist on Eestis märkimisväärselt kasvanud nakatumine koroonaviirusesse ning 8. märtsil otsustas valitsus kehtestada eelmise aasta kevadele sarnased piirangud. Pärast uute piirangute väljakuulutamist uuris Ühiskonnauuringute Instituut inimestelt, kui rahul on nad eelmise ja praeguse valitsuse peaministrite tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel. 

Vastajatelt küsiti: “Kui rahul Te olete peaminister Kaja Kallase tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel?” 54 protsenti ütles “Üldse mitte rahul” või “Pigem mitte rahul”, 38 protsenti ütles “Pigem rahul” või “Väga rahul” ning seitse protsenti vastas “Ei oska öelda”. 

Veel paluti vastajatel tagantjärele hinnata: “Kui rahul Te olite peaminister Jüri Ratase tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel?” 60 protsenti vastas “Väga rahul” või “Pigem rahul, 32 protsenti vastas “”Pigem mitte rahul” või “Üldse mitte rahul” ning kaheksa protsenti vastas “Ei oska öelda”. 

Erakondliku eelistuse järgi on Kaja Kallase tegevusega on rahul 75 protsenti Reformierakonna, 59 protsenti SDE, 41 protsenti Eesti 200, 30 protsenti Isamaa, 22 protsenti Keskerakonna ning neli protsenti EKRE toetajatest. Samas Jüri Ratase tegevusega jäi rahule 89 protsenti Keskerakonna, 80 protsenti Isamaa, 78 protsenti EKRE, 64 protsenti SDE, 56 protsenti Eesti 200 ning 49 protsenti Reformierakonna toetajatest. Kõikide nimetatud erakondade toetajate seas on rohkem neid vastajaid, kes jäid rahule Jüri Ratase tegevusega, samas Kaja Kallase tegevusega rahulolevad vastajad on ülekaalus ainult Reformierakonna ja SDE toetajate seas. 

Norstati kiirküsitlus viidi läbi 10.-11. märtsini 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 500 vastajat. Statistiline viga on antud valimi puhul +/- 4,4 protsenti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Jüri ja Kaja
15. märts 2021 12:17
Lugupeetavad raske veidi tutvuda Jüri ja Kaja varasema tegevusega ja saab selgeks millega tegu. Jüri Ratas on vedanud ja edukalt Tallinna linna igati kogenud Savika suunistel ja ka hiljem omaette. Ei ole nii võtad mingi tegelase ja amet annab oskused mõnele muide ei anna sedagi juhtub. On vaks vahet nii on.
Ratta Jürka varasemast tegevusest
15. märts 2021 13:49
https://www.err.ee/1608142750/ansip-ratas-pole-vist-kohakaotusest-ule-saanud
Vaatleja
15. märts 2021 11:46
Kaja ei puutu siin tegelikult üldse asjasse. Keegi teine tema asemel poleks ka talle ette antud raamides midagi suurt enamat suutnud, sest ekstremaalsete kriiside haldamiseks pole lihtsalt stabiilsetes oludes enamasti laitmatult toimivast demokraatiast veel midagi ebasobivamat leiutatud. Ainsaks mõistlikuks lahenduseks oleks siin võinud olla vaid kohene eriolukorra välja kuulutamine koos peaministrile erakordsete volituste andmisega, kuid kahjuks on tänaseks sellegagi juba lootusetult hiljaks jäädud.
taatleja
15. märts 2021 12:52
Mingit rõõmu siin küll ei tunne, et halvasti läheb aga peaminister võiks ikka mingil määral valitsuse tegevusega seotud olla!?! Oleks ja Poleks suudavad praktiliselt kõike, keegi ei saa kontrollida, aparaat on kalibreeritud(REF on 100) aga kellegi oletusi mõõta, tulemus on alati relatiivne ja absoluutväärtuste määramine seega mõtetu. Rail Balticu puhul ei tohigi midagi mõõta, enne, kui transiit pole korrutatud X 15. Samuti on Kaja K tegevuse hindamine, ainult eeldusel, et REF ei suudagi alasooritada, kui nemad hakkama ei saa, ei saa mitte keegi. Urmas Kruusegi otsib võimalusi, kuidas saaks koos Venemaaga paremini. See on ju jabur, CORONA võiks poliitilistelt vaadetelt olla SDE, kas siis oleks hea? See puudutab meid kõiki, natuke viirust(nakatumiseni), natuke vaktsiini(aladoos), natuke isolatsiooni(poeuksed 50% kinni, trügimiseni)-SDE võrdselt