"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Mustamäelastele jagati üle 60 000 tasuta maski (0)
15. märts 2021
Rene Suurkaev

Mustamäe Linnaosa Valitsus jagas kolme päevaga mustamäelastele üle 60 tuhande tasuta kirurgilise maski.

“Maskide jagamist alustati paljulapselistest ja üksikvanematega peredest ning eraldi sihtgrupina korteriühistutest, kus on kõrge nakatumisnäitaja ehk vähemalt viis nakatunut. Üksielavatele pensionäridele hakatakse maske jaotama aprillikuus,” selgitas Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Paljulapselistele peredele ja vähekindlustatud üksikvanematele jagatakse kuni 100 maski sõltuvalt leibkonna suurusest. Maskid on sertifitseeritud ning mõeldud ühekordseks kasutamiseks, nõuetekohase kasutamise korral võib ühte maski kanda kuni 4 tundi.

Viiruse leviku tõkestamiseks tehakse kõrge nakatumisnäitajaga korteriühistutes ka teavituskampaaniat. Neile elanikele jagatakse üks pakk maske (kümme maski pakis) korteri kohta ning maskid pannakse iga korteri postkasti.

Linnaosal on tasuta jagamiseks ette valmistatud 500 tuhat maski, mida jaotatakse sihtotstarbeliselt.

Maske jaotatakse 3. märtsil toimunud linnavalitsuse koosolekul tehtud otsuse alusel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.