"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Rohelised edastasid riigikogule 5030 allkirjaga lastekaitse petitsiooni (0)
15. märts 2021
Pixabay

Erakond Eestimaa Rohelised (EER) edastas riigikogule 5030 allkirjaga lastekaitse petitsiooni, mille eesmärk on muuta karistusseadustikku laste kaitsmiseks pedofiilide ja muu seksuaalse ärakasutamise eest.

“Avalikkuse ette jõuab vaid murdosa seksuaalse väärkohtlemise juhtumitest, enamik ohvreid  abi ei saa ja kurjategijad jäävad karistamata ning järgmiste laste kallal kuritegusid sooritama,” ütles roheliste esinaine Züleyxa Izmailova. “Oleme olukorras, kus pensioniealine pedofiil võib elada seksuaalelu 14-aastase teismelisega ja politsei ning sotsiaalkaitsesüsteem on puuduliku õigusloome tõttu võimetud last aitama.”

“Millegi pärast pole riigikogu juba aastaid soovinud seda probleemi lahendada. Rohelised esitasid sarnase eelnõu laste kaitseks juba 2010. aastal, kuid valitsusparteid hääletasid eelnõu esimesel lugemisel riigikogu päevakorrast välja ja lapsed jäetigi kaitseta,” sõnas roheliste volikokogu esimees Aleksander Laane. “Loodame siiralt, et viimasel ajal avalikuks saanud pedofiilia juhtumid on tänastele parlamendisaadikutele piisavalt veenvad seaduse muutmise toetamiseks ja laste kaitseks vajalikud otsused ei jää taaskord poliitikute vastuseisu tõttu ootele.”

“Täna jõudis algatus riigikogu juhatuse lauale ja sealt edasi Õiguskomisjoni, kus meil ja paljudel teistel asjasse pühendatud spetsialistidel tekib võimalus olukorda pikemalt põhjendada ja teema olulisust rõhutada. Loodetavasti koalitsioon hoiab avatud suhtumist ja ei hakka justiitsministri Maris Lauri kombel pikalt keerutama. Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo andis selleks nädalavahetusel lootust, et asjasse suhtutakse tõsisemalt kui nii mõndagi teise rahva poolt tulnud algatusse. Rohelised on valmis valitsust kiires tegutsemises toetama,” ütles roheliste kaasjuht Kaspar Kurve.

Roheliste algatus kogus rahvaalgatusportaalis ühe kuuga 5030 allkirja. Allakirjutanud nõuavad laste paremaks kaitsmiseks seksuaalkurjategijate eest riigikogult lapse ja täiskasvanu vahelise seksuaalvahekorra vanusepiiri tõstmist seniselt 14 eluaastalt 16-le, kuna praegune piir pole piisav.

 

SARNASED LOOD:

Lauri: seksuaalsuhete eapiiri määrab ühiskondlik moraal

Naistearst: mitte ükski laps ei oota oma 14. sünnipäevale “kommionu”, seksuaalsuhete vanusepiiri tuleks tõsta

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.