"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Salme Kultuurikeskuse fassaadil avatakse Arsen Kljani näitus (0)
15. märts 2021
Põhja-Tallinna LOV

Täna, 15. märtsil avatakse Salme Kultuurikeskuse fassaadil näitus, kus näeb tuntud armeenia päritolu maalikunstniku, disaineri ja pedagoogi Arsen Kljani töid.

“Arsen Kljani loomingut oli võimalik alles hiljuti näha Arsenali keskuse juures – 3 meetri pikkusel merineitsi lumeskulptuuril oli rohkesti imetlejaid. Skulptor osales ka Põhja-Tallinna Valitsuse korraldatud lumelinna rajamisel Stroomi rannas, nii et tegu on tõelise kogukonnamehega,” ütles Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Kljani maalidel domineerivad müstilised, unenäolised ja ajatud motiivid. “Ma maalin asju, mida ma tunnen ja igapäevaselt näen. See tähendab minu suhestumist maailma ja eluga,” avab Kljan oma loomingu tausta.

“Tore, et ka sellele näitusele on kaasatud kohalik kogukond. Kljan elab ja töötab Põhja-Tallinnas, täpsemalt Arsenali keskuse vahetus läheduses. Antud näitus on siiani toimunutest kõige mahukam, näitusel projitseeritakse üle 60 pildi,” ütles kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov.

Armeenia kunstniku isikunäitusi on korraldatud juba 1981.a. alates. Kljan on nii rahvusvahelise kui ka Armeenia kunstnike liidu liige. Kunstinäitus jääb vaadeldavaks õhtusel ajal (kl.23.30-ni) kuni 22. märtsini.

Salme Kultuurikeskus projektsioonnäitus on ellu kutsutud, et pakkuda inimestele vabas õhus kultuurilisi elamusi olenemata erinevatest piirangutest. Näitus keskendub peamiselt maali – ja fotokunsti eksponeerimisele. Kunstinäitused toimuvad seni kuni jätkub pimedat aega ja säilib nii kunstnike kui vaatajate huvi. Kunsti eksponeerimiseks võtta ühendust kultuurikeskusega läbi Salme Kultuurikesksue facebookilehe või e-maili aadressil info@salme.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.