"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Tallinnas lõpeb taotluste vastuvõtt elukohajärgse kooli määramiseks (0)
15. märts 2021
Albert Truuväärt

Lapsevanemad saavad tänase ehk esmaspäevani esitada taotlusi septembris elukohajärgsete koolide määramiseks Tallinna munitsipaalkooli esimesse klassi astuvatele lastele.

Taotluse elukohajärgse munitsipaalkooli määramiseks saab teha veebilehel http://ekool.eu ja Tallinna haridusametis, teatas linnavalitsuse pressiesindaja. Lapsevanematel palutakse kõrge nakatumisriski tõttu eelistada võimalusel koolikoha taotlemisel e-teenust.

Taotlusi saavad 15. märtsini esitada Eesti Rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad isikud. Nii eKooli kaudu kui ka Tallinna haridusametis paberil esitatud taotlused vaadatakse läbi peale 15. märtsi ning eKoolis esitatud taotluse puhul saab vanem teate e-posti aadressile hiljemalt 20. maiks. Kui taotlus on esitatud paberil, saab vanem teate postiga lapse rahvastikuregistrijärgsele aadressile.

Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove.

Kui mõnda kooli soovijaid on rohkem, kui koolil on õppekohti, arvestatakse elukohaandmete registreerimise aega. Elukohajärgne kool määratakse lapsele ka siis, kui taotlust ei esitata, sel juhul on aluseks rahvastukuregistri andmed. Taotlus tasub vanematel siiski esitada, sest see annab olulist teavet kooli määramiseks, sealhulgas lapse õppekeel ja õdede-vendade õppimine samas koolis.

Vanema soovil võib kooli astuda ka kuueaastane laps. Sel juhul esitab vanem koos taotlusega koolivalmidust tõestava dokumendi. Kuueaastase lapse koolitulekust tuleb Tallinna haridusametit teavitada hiljemalt 1. mail. Lapsevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.