"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Võlapundarde harutamiseks leiti selgemad otsad (0)
15. märts 2021
Pixabay

Eelmisel nädalal sai selgemaks palju vaidlusi tekitanud küsimus: mis saab kohtutäiturite menetluses olevatest, aastast 2001 üleval olevatest võlgadest?

Need peaks alates 5. aprillist, kümne aasta möödumisel aegunuks loetama. Samas on see tekitanud võlausaldajate hulgas peataoleku. Täiturite ja juristibüroode kaudu üritatakse võlanõude aegumist kuidagi seisata. Nüüd sai asi selgemaks: riigikogu võttis vastu täitemenetluse seadustiku ja teiste seaduste muutmise seaduse, mis olukorda täpsustab. Kohtutäituril tekib alates 1. aprillist võimalus täitemenetlus lõpetada, kui võlgnik on esitanud selleks kohtutäiturile avalduse ja täitmise aegumise tähtaeg on möödunud. Tasub aga meeles pidada, et võlausaldajal on võimalus kohtusse pöörduda, kui ta ei ole aegumisega nõus ja saanud täiturilt teada, et võlgnik tahab võla n-ö maha kanda. Kindlasti paljud võlausaldajad, eriti suuremate summade osas, kohtusse pöörduvadki. Ja saab olema huvitav jälgida, millised lahendid tulema hakkavad. Enne pole Eesti õigusruumis taolist olukorda esinenud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.