"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kadaka tee muutub peatselt kõigile liiklejatele mugavamaks ja turvalisemaks (0)
16. märts 2021

"Üheks oluliseks eesmärgiks on ohutumate liikumisvõimaluste loomine jalakäijatele ja jalgratturitele. Tööde käigus ehitatakse välja kergliiklustee ja bussipeatused ning jalakäijatele mugavad ja turvalised ristmikud, kuid paraneb ka sõidutee kvaliteet," ütles abilinnapea Kalle Klandorf Kadaka tee eelseisvat remonti kommenteerides. 

Esmaspäeval, 22. märtsil alustatakse Kadaka tee rekonstrueerimisega Ehitajate tee ja Akadeemia tee vahelisel lõigul. Ehitustööd toovad kaasa ajutisi liikluspiiranguid.

Kalle Klandorf märkis, et Kadaka teed mööda kulgeb oluline transiit eri linnaosade vahel ning see on ka tähtsaks linnasiseseks ringteeks eri juurdepääsuteede vahel. <3Seetõttu on Kadaka tee põhjalik ümberehitus Ehitajate tee ja Akadeemia tee vahelisel lõigul arvestatav samm liiklustaristu paremaks ja turvalisemaks muutmisel,” selgitas abilinnapea

Rekonstrueeritavas lõigus rajatakse 3,5 meetri laiuste sõiduridade ja eraldatud vasakpöörderidadega sõidutee, mis on kaetud asfaltbetoonkattega ja piiritletud äärekividega. Kadaka tee ja Pilve tee ristmikule rajatakse foorjuhtimine.

Paarisnumbritega tänavapoolele rajatakse 3,5 meetri laiune asfaltbetoonkattega kergliiklustee. Paaritute numbrite poolele tuleb 2,2 meetri laiune, olemasoleva kõrghaljastuse vahel looklev asfaltbetoonkattega jalgtee. Jalakäijate ülekäigurajad lahendatakse ohutussaartega. Tänavale paigaldatakse LED-tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus. Vaegnägijate liiklemise lihtsustamiseks pannakse ülekäiguradadele braikivid.

“Mustamäelased on Kadaka tee uuendamist kaua oodanud, sest lisaks jalakäijate ning kergliiklejate liikumistingimuste paranemisele peaks see arvestatavalt vähendama transiitliiklust Akadeemia teel,” selgitas ehitustööde vajadust Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

“Märkimist väärib veel seegi, et ehitusprojekti koostamisel on lähtutud vajadusest säilitada maksimaalselt olemasolevat kõrghaljastust. Kõik mainitud asjaolud on rohelisema ja puhtama elukeskkonna seisukohalt olulised mitte üksnes piirkonna, vaid kogu linna elanikele.”

Lisaks tee-ehitustöödele rekonstrueeritakse ka tänavaalused vee- ja kanalisatsioonitrassid ning rajatakse sadeveekanalisatsioon.

Tänavalõigu rekonstrueerimistööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Projektdokumentatsiooni koostas AS Infragate Eesti. Ehitustöid teeb Tallinna Teede AS, tööde lepinguline tähtaeg on august 2021. Tööde lepinguline maksumus on 2,3 miljonit eurot, seal hulgas 345 000 euro ulatuses on kaasfinantseerijaks AS Tallinna Vesi.

Ehitustöödega kaasnevad ajutised liikluspiirangud ning ehitustööde etappidega seotult muudetakse bussiliinide nr 9 ja 13 liikumisteed. Jälgida palutakse ajutisi liikluskorraldusvahendeid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.