"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kevadine rabajooks jääb ära (0)
16. märts 2021
Albert Truuväärt

94. Rabajooks, mis pidi toimuma kevadel, ei toimu traditsiooniliselt aprillis nagu iga aasta vaid sügisel, oktoobris.

“Covid-19 viiruse laialdase leviku tõttu oleme otsustanud loobuda rahvaspordiüritustest sellel poolaastal. Kui haiguse levik ei ole sügiseks taandunud kaalume oktoobris korraldada Rabajooksu virtuaaljooksuna nagu toimus see eelmisel sügisel,” sõnas Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

“Seoses Rabajooksu paari aasta pärast täituva sajanda jooksuga oleme hakanud koguma jooksjate ja Rabajooksu organiseerijate mälestusi, et need talletada üheks terviklikuks mälestusraamatuks. Eestis on vähe nii pika ajalooga rahvajookse. Pea 50. aastaga on see spordisündmus ennast nõmmekate ja ka teiste spordisõprade südamesse kinnitanud. Sellest võetakse osa peredega, jooksevad mudilased ja vanavanemad, Rabajooksust ei jää naljalt eemale ükski fänn,” rääkis Šillis Nõmme ühest olulisemast spordisündmusest.

Inimeste pilte Rabajooksust ja vimplite kollektsioonist, samuti ka arvamusi ja lugusid mälestusraamatu tarbeks saab saata aadressil: merilin.koorna@tallinnlv.ee ja infot küsida tel. 645 7338.

Rabajooksu rada on suunaviitadega tähistatud 6,3 kilomeetrine distants Harku rabas. Esimene Rabajooks toimus 1974. aasta 6. aprillil ja toona oli jooksu distants 5,2 km ning seda korraldati kaks korda aastas, kevadel ja sügisel. Rabajooksu algatasid Eesti Tööstusprojekti spordisõbrad. Aastatel 1998-2017 oli Nõmme linnaosa valitsus ametlikult üheks jooksu korraldajaks-finantseerijaks kuid 2018. aastast ametlikuks Rabajooksu korraldajaks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.