"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kiik: AstraZenecaga vaktsineerimist hetkel jätkatakse (0)
16. märts 2021
Mats Õun

"AstraZenecaga vaktsineerimise täielik peatamine oleks drastiline meede. Euroopa ravimiamet on öelnud, et kasu sellest vaktsiinist on kindlasti suurem kui kahju," tõdes ravimiameti meditsiininõunik Alar Irs teisipäevasel pressikonverentsil.

Irsi sõnul sai eelmisel nädalal ravimiamet 530 teadet krooonavaktsiinide kõrvaltoimete kohta ning 486 olid AstraZeneca vaktsiini kohta, vahendab BNS.

“Tõsised teateid oli kolm, ühel vanemal mehel tekkis silma veresoone tromb. Kaks inimest haigestusid poolteist kuud pärast vaktsiini saamist koroonasse sümptomaatiliselt. Täpsemat seost vaktsiiniga on aga vaja uurida,” nentis ta.

Irsi sõnul on kahjuks ka üks teade surmajuhtumist, mille põhjustas kukkumine ja peatrauma, mis omakorda tekkisid kõrge palaviku ja tasakaaluhäire foonil. “Põhjuseks peetakse vaktsiini,” nentis ta.

“AstraZeneca vaktsiini on saanud ligi 17 miljonit inimest ning neist kaks kolmandikku Ühendkuningriigis. AstraZenecaga vaktsineerimise täielik peatamine oleks drastiline meede. Euroopa ravimiamet on öelnud, et kasu sellest vaktsiinist on kindlasti suurem kui kahju,” tõdes ta.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et Eesti jätkab AstraZeneca vaktsiini kasutamist. “Ühelgi riigil ei ole täna tõendeid, et see vaktsiin on seotud traagiliste juhtumitega. Teatud riskirühmade puhul seda vaktsiini ei kasutata, aga muul juhul küll,” ütles ta.

Kiige sõnul vaktsineerimisega jätkamine kaalub üles võimalikud hüpoteetilised riskid. “Peame arvestama, et vaktsineerimine on Eestis päästnud juba kümneid elusid ning päästab pikemas perspektiivis sadu,” märkis Kiik.

Kiige sõnul koguneb juba teisipäeva õhtul riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon, et arutada AstraZeneca vaktsiiniga seotud küsimusi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.