"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Mustamäel avati avalik arvutipunkt (0)
16. märts 2021

"Mustamäelased pöörduvad järjest enam meie poole küsimusega: kuidas saaks ennast digitaalselt registreerida vaktsineerimisele? Seoses raamatukogude igapäevaste teenuste piiramisega ja haruraamatukogude sulgemisega ei saa inimesed senises mahus kasutada avalikke arvutipunkte," põhjendas Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats arvutipunkti avamist.

Mustamäe linnaosa valitsus avas arvutipunkti, et inimesed, kellel kodus arvutit ei ole, saaksid juurdepääsu e-teenustele. Arvutipunkt seati sisse Mustamäe Linnaosa Valitsuse teenindussaalis (E. Vilde tee 118, Kultuurikeskuse Kaja majas) ja on eelregistreerimisega kasutatav linnaosavalitsuse töö ajal:

  • E 8.15 – 18.00
  • T, N 8.15 – 17.00
  • R 8.15 – 16.00.

Viirusevastaste hajutamise ja hügieeninõuete järgmiseks on arvuti kasutamiseks vajalik eelregistreerimine telefoninumbril 645 7500.

Arvutiga on ühendatud ID-kaardi lugeja ja printer, et dokumente saaks nii elektrooniliselt allkirjastada kui vajadusel välja trükkida. Turvalisuse kaalutlustel ei saa kasutada väliseid mäluseadmeid (kui inimesel on vaja dokumente avada, töödelda ja elektrooniliselt säilitada, siis nende transport peab toimuma üle interneti). Lisaks veebibrauserile on arvutisse paigaldatud Adobe Reader ja Microsoft Office standardpakett.

“Sageli on uus ammuunustatud vana – kunagi olid avalikud internetipunktid väga populaarsed. Linnaosa valitsuses polnud avalikku arvutit aastaid, aga nüüd, kui elanikel tekkis kriisi ajal selle järele vajadus, siis leidsime selleks taas võimaluse,” ütles linnaosavanem.

“Ühtlasi juhin tähelepanu, et enne digiteenuste esmakordset kasutamist tuleks veenduda, kas ID-kaardiga seotud koodid (PIN1 ja PIN2) on käeulatuses ja kehtivad”.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.