"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Pentus-Rosimannus: valitsus leppis kokku 641-miljonises lisaeelarves (0)
16. märts 2021
Mats Õun

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul sai 641,4 miljoni suurune lisaeelarve teisipäeval valitsuskabinetis kokku lepitud ning valitsus annab selle riigikogule üle neljapäeval.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo teatel moodustab suurima osa lisaeelarvest sotsiaalministeeriumi valdkond, millele on ette nähtud üle 258 miljoni euro. Selles sisalduvad näiteks palgatoetused ja haiglate ning teiste tervishoiuasutuste kulude toetused, samuti vaktsineerimise ja testimise kulud.

Rahandusminister märkis sotsiaalmeedias, et eelmise aasta detsembris kinnitatud 8-miljardilist laenulimiiti valitsus sealjuures lisaeelarvega ei suurenda. Eelnõu kõik detailid saavad avalikuks neljapäeval, ent minister tõi siiski mõned numbrid juba välja.

Erakorralise ettevõtluse toetuspaketi suurus on 19 miljonit eurot. “Siit saavad tuge need ettevõtted, kelle jaoks palgatoetus leevendust ei paku, sest ettevõtmine on piirangute tõttu seisma jäänud, aga kõige suuremad kulud ei ole seotud palgakuluga,” kirjutas Pentus-Rosimannus.

Kultuuriürituste, ja rahvusvaheliste festivalide riskifondi suurus on 6 miljonit eurot ning see on mõeldud toestama piirangute tõttu ära jäänud olulise majandusliku mõjuga suurüritusi, mille kulud on tulnud kanda sõltumata piirangutest.

Toitlustuse, majutuse ja spaade ehk mullu ühe kõige suuremaid kaotusi kandnud sektori tugipaketi suurus on 25 miljonit eurot. Toetust saavad ka kommertsbussiliinide vedajad.

“Hariduses väga keeruliseks kujunenud aasta õpilünkade tagasi tegemine ja suviste õppelaagrite toetamine, erahuvihariduse toetamine – 12 miljonit eurot. Kokku peaks suvistest õpilaagritest vähemalt 50 000 last osa saama,” märkis minister. Koduõppe toetuseks kulub lisaeelarvest arvutitele ja internetiühendusele veel lisaks 1,5 miljonit eurot.

Vaimse tervisega seotud kuludele, sealhulgas kliiniliste psühholoogide abile läheb lisaeelarvest 2,6 miljonit eurot. Haiglate ja kiirabi koroonaviirusega seotud erakorralistele kuludele on ette nähtud 52 miljonit eurot.

Rahandusminister tõi välja, et palgatoetus, mis arvestades praeguseks kehtestatud praktiliselt kõikehõlmavaid piiranguid, ei ole enam EMTAK-i koodide põhine, vaid seab kriteeriumiks järsu käibelanguse.

“Riigieelarve kanda võetavad kulud on 102 miljonit eurot. Valitsuse reservi jääb puhvrina 57 miljonit eurot. Palgatoetust on võimalik edaspidi maksta otse inimese kontole,” ütles Pentus-Rosimannus.

Kultuuri tugipaketi suurus on kokku 35,9 miljonit eurot. Vaktsineerimisele eraldatakse lisaeelarvest täiendavalt 30,2 miljonit eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

rahamassinas käima
16. märts 2021 12:04
Eurust on tolku muudkui rahamassinas käima Sampo sedeleid ühtlase kihina. Katkuaeg mis parata.