"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Piritale rajatakse spinneri-kujuline pumprada (0)
16. märts 2021
Pirita LOV

Tallinna kaasava eelarve võiduidee Pirital – pumptrack – valmib suveks. Selle rajamine läheb maksma 83 480 eurot.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul on Pirita jõe äärde rajatava pumptrack’i loojad saanud inspiratsiooni spinnerist ehk näpuvurrist, mis paar aastat tagasi oli koolilaste seas ülipopulaarne mänguasi.

“Tavaliselt on pumprajad ovaalsed, kuid maailmas on ka väga erilise disainiga radasid. Mul on hea meel, et Pirita pumptrack ei tule traditsiooniline ovaalring, vaid meenutab oma kujult näpuvurri. Mäletate veel seda koolilaste lõbustust, mis rahustas närve ja sumises nagu kärbes? Aga mis peaasi – rada sobitub kenasti jõe äärde maastikule ning on ka Pirita sillalt või linnulennult huvitav vaadata,” arutles Liinat ja lisas, et kindlasti eristub Pirita pumptrack mujal maailmas leiduvatest radadest.

Linnaosavanem sõnas, et praegu on käsil raja projekteerimine ja kõigi eelduste kohaselt peaks projekt valmis saama aprillis, rada ise ehitatakse suveks. “Kui kõik sujub, valmib uus spordirada Piritale juunikuu jooksul,” lootis Liinat.

Pumptrack sobib harjutamiseks eri vanuses ratturitele, rulatajatele, rulluisutajatele ja trikiratturitele ning seda saab kasutada ka laste mänguväljakuna. Linnaosavanem tõi esile, et eelkõige on rada väga hea noortele. “Sellised uued lahendused toovad noored õue aktiivselt aega veetma,” sõnas Liinat.

Pumptrack koosneb kurvidest ja lainetest, mille abil saab pumbata kiirust. Keha õige liigutamine tekitab üha suureneva hoo. Rada saab kasutada aasta ringi ja see ehitatakse Pirita spordikeskuse lähedale.

Pumptrack on Tallinna kaasava eelarve võiduidee Pirital. Pumptrack’i rajamine maksab 83 480 eurot (koos käibemaksuga). Projekteerib ja ehitab Hevent Ehitus OÜ.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.