"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Algas keskkonnasõbraliku omavalitsuse konkurss (0)
16. märts 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Me tahtsime üles leida ja esile tõsta just omavalitsusi, kes tunnustavad keskkonnakaitset, teevad erinevaid konkreetseid keskkonnaprojekte ning teavitavad oma elanikkonda," rääkis Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna juhataja Sigrid Soomlais.

Keskkonnaministeerium ja Keskkonnainvesteeringute Keskus korraldavad teist aastat keskkonnsõbraliku omavalitsuse konkurssi. Taotlusi osavõtmiseks saab esitada aprilli lõpuni. Kaks parimat saavad preemiaks 25 tuhat eurot, mis läheb keskkonna parandamisse.
 
Teist aastat korraldataval keskkonnasõbraliku omavalitsuse konkursil osalejad jagatakse elanikkonna arvu järgi kaheks – väiksemad kui 10 tuhande elanikuga ja suuremad. Raske on võrrelda Kihnu valda ja Tallinna linna. Eesmärk on tagada parem elukeskkond.
 
“Me tahtsime üles leida ja esile tõsta just omavalitsusi, kes tunnustavad keskkonnakaitset, teevad erinevaid konkreetseid keskkonnaprojekte ning teavitavad oma elanikkonda,” rääkis Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna juhataja Sigrid Soomlais konkursi eesmärgist.
 
Tallinn on seadnud endale ise väga nõudlikud plaanid. Linn saada Euroopa Rohepealinnaks, samas on eesmärk hoopis laiem. “Isegi kui me Rohelise Pealinna konkurssi ei võida, siis me saame tagasisidet, kuidas meil läheb võrreldes teiste linnadega ning me saame jagada kogemusi,” sõnas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.
 
Juba praegu on Tallinn teinud suuri pingutusi ühistranspordi keskkonnasõbralikumaks muutmiseks. “Meil on suur eesmärk muuta linna transport süsinikuneutraalseks ehk tulevikus on meil heitmevaba ühistransport,” rääkis Kõlvart.
 
Eelmisel aastal, kui keskkonnasõbraliku omavalitsuse konkurss toimus esimest korda, osales 12 omavalitsust. Tallinnat nende hulgas ei olnud. “Võibolla pealinn ei peakski olema konkurendiks teistele omavalitsustele just selle konkursi formaadis,” arvas linnapea.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.