"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
VIDEO! Nädalaga on Mustamäel välja jagatud ligi 60 000 kaitsemaski (0)
16. märts 2021

"Ikka suur abi, teatavasti neid ei tohi ju nii kanda, et seitse päeva nädalas on üks mask," sõnas tasuta maskide järel käinud Ülle, kelle pere on viieliikmeline.

Mustamäe linnaosa jagas täna Kaja keskuses tasuta maske paljulapselistele peredele. Samuti jagatakse tasuta maske ka linnaosa kortermajades, kus on koroonasse nakatunuid vähemalt viis. 

Ligi 100 paljulapselist peret olid täna kutsutud Kaja keskusesse Mustamäel tasuta maskide järele. Iga pere sai endale võtta kaks pakki ehk kokku 100 kaitsemaski.

Marko peres on kuus liiget ja kaitsemaske soetatakse juurde ka apteegist. “Ma arvan, et see on piisavalt suur abi, neid kulub praegu palju küll,” ütles Marko.

“Ikka suur abi, teatavasti neid ei tohi ju nii kanda, et seitse päeva nädalas on üks mask,” sõnas Ülle, kelle pere on viieliikmeline.

“Meie esialgne soov oli, et siia satuks korraga võimalikult vähe inimesi korraga. Me teavitasime ka väikest hulka ühe päeva kohta, see tähendab piltlikult, et võtsime teatud koguse suurest nimekirjast ja iga päev kutsume väikese koguse inimesi maske saama,” kirjeldas maskijagamist Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Praegu käib töö ka korteriühistutega. Nendes kortermajades, kus on vähemalt 5 nakatunut, jagatakse tasuta desovahendeid, postkastidesse pannakse kaitsemaske ja teavituslehti.

Lauri Laatsi sõnul saadakse see info, mis puudutab korteriühistuid, Terviseametilt iga nädal, isegi kaks korda nädalas ja vastavalt sellele planeeritakse ka oma töö.

“Me ei tea, mis korterites täpselt kolle on ja me ei tea isegi, millistes trepikodades kolle on. Sellist infot meile ei jagata ja me saa seda jagada ka elanikele,” lisas Laats.

Nädalaga on Mustamäel välja jagatud ligikaudu 60 000 kaitsemaski. Lisaks paljulapselistele peredele saavad tasuta kaitsemaske ka vähekindlustatud üksikvanemad. Aprillis jõuab kord vähekindlustatud ja üksikute pensionärideni. Tasuta maske ei jaga mitte ainult Mustamäe linnaosa, vaid kõik Tallinna linnaosavalitsused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.