"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Eesti inflatsioon oli veebruaris Euroopa keskmisest aeglasem (0)
17. märts 2021
Scanpix

Eesti aastainflatsioon oli veebruaris 0,5 protsenti, olles sellega madalam nii euroala kui ka Euroopa Liidu (EL) keskmistest näitajatest, mis olid vastavalt 0,9 protsenti ja 1,3 protsenti.

Eurostati andmestest selgub, et kuu varem, jaanuaris, oli euroala inflatsioon samuti 0,9 protsenti, aasta varem aga 1,2 protsenti. EL-i inflatsioon oli ülemöödunud kuul 1,2 protsenti, 2020. aasta veebruaris aga 1,6 protsenti, vahendab BNS.

Eesti inflatsioonimäär oli tänavu jaanuaris 0,3 protsenti, mullu veebruaris aga 2 protsenti.

Veebruari sügavaimad aastadeflatsiooni näitajad olid 1,9 protsendiga Kreekas, 1,1 protsendiga Sloveenias ja 0,9 protsendiga Küprosel. Inflatsioon oli suurim 3,6 protsendiga Poolas, 3,3 protsendiga Ungaris ja 2,5 protsendiga Rumeenias.

Soomes ulatus inflatsioon veebruaris 0,9 protsendini ning Leedus 0,4 protsendini. Lätis registreeriti möödunud kuul aga 0,2-protsendine deflatsioon.

Võrreldes jaanuariga langes aastainflatsioon kümnes liikmesriigis, püsis eelneva kuu tasemel kolmes ning tõusis 14 liikmesriigis.

Euroala inflatsioonimäära kasvu panustasid 0,55 protsendipunktiga teenused, 0,29 punktiga toidu-, joogi- ning tubakakaubad ning 0,26 punktiga tööstuskaubad. Hindade langusesse panustasid 0,15 punktiga energiahinnad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.