“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Keskkonnaagentuur avas Eesti elurikkust kajastava loodusportaali (0)
17. märts 2021
Reigo Roasto

"Uuest veebist saavad inimesed kõige värskema ja põhjalikuma info elurikkuse kohta, mis siiani on olnud puudulik ja laiali erinevate asutuste kodulehtedel. Informatsioon on tehtud inimestele kättesaadavamaks ja tänu sellele leiab see ka laialdasemat kasutamist," lausus Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhataja Timo Kark.

Keskkonnaagentuur avas kolmapäeval uue portaali, mis koondab teavet kogu Eesti elurikkusest ning millest leiab ka värskeid loodus- ja keskkonnateemalisi uudiseid ning sündmusi, vahendab BNS.

Loodusveeb.ee on osa projektist ELME, mida juhib Keskkonnaagentuur ja mis keskendub suures ulatuses ökosüsteemiteenustele, teatas agentuuri pressiesindaja. Portaali teemade ring on aga väga lai ja see on mõeldud kõigile, kes huvituvad keskkonnast ja elurikkusest. Sealt leiab ka õppetööks sobilikku materjali. Veebi täiendatakse igapäevaselt.

Loodusveebi teemad on jagatud kümneks osaks, milleks on ökoloogiline mitmekesisus, liigiline mitmekesisus, geneetiline mitmekesisus, looduskaitse, maastiku ja maapõue väärtused, looduskasutus, keskkonnaharidus, looduses liikumine, elurikkus ja teised eluvaldkonnad ning nõuanded ja vabatahtlik kaasalöömine.

Keskkonnaagentuuri juhtivspetsialisti Kaisa Viira sõnul on uue portaali eesmärk vähendada erinevate elurikkust käsitlevate andme- ja infoallikate killustatust. Lisaks pakub veebileht inimestele selgitusi elurikkuse ja selle kaitse vajalikkusest ning loob seoseid, kuidas on elurikkus seotud teiste valdkondadega. Portaali üheks eripäraks ongi kõikide teemade juures elurikkuse aspekti rõhutamine.

“Näiteks sõna “loodusturism” on kuulnud peaaegu igaüks, aga Loodusveebist leiab lisaks teavet, kuidas turism elurikkust mõjutab, milline on elurikkust säästev turism, kas loodusturism on alati loodussõbralik või kuidas mõjutavad spordiüritused elurikkust,” sõnas Viira.

Üheks huvitavaks teemaks veebis on tulevikus kindlasti harrastusteaduse projektide lehekülg, mis annab vabatahtlikele loodusuurijatele teada, millistes ettevõtmistes parasjagu nende abi oodatakse, olgu selleks siis erinevad riiklikud vabatahtlike seired või teadlaste üleskutsed.

Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhataja Timo Kark usub, et Loodusveebi suurim väärtus on see, et oluline osa elurikkusega seotud informatsiooni on koondatud ühele lehele, mida pidevalt uuendatakse ja täiendatakse.

“Uuest veebist saavad inimesed kõige värskema ja põhjalikuma info elurikkuse kohta, mis siiani on olnud puudulik ja laiali erinevate asutuste kodulehtedel. Informatsioon on tehtud inimestele kättesaadavamaks ja tänu sellele leiab see ka laialdasemat kasutamist,” lausus Kark.

Loodusveebi leiab leheküljelt loodusveeb.ee. Portaali haldab Keskkonnaagentuur, kuid erinevaid artikleid ja uudiseid ajakohastavad samuti keskkonnaministeeriumi, keskkonnaameti, Eesti Loodusmuuseumi, Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning teised ministeeriumi haldusala töötajad. Lisaks on võimalik erinevate teemade haldamiseks sõlmida lepinguid väliste organisatsioonidega. Sellised lepingud on hetkel sõlmitud SEI Tallinnaga ja Eesti Looduseuurijate Seltsiga.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.