"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud.

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Pirita vanim elanik saab 104-aastaseks (0)
17. märts 2021
Pirita LOV/Illustratiivne foto

Täna, 17. märtsil tähistab 104. sünnipäeva Pirita linnaosa vanim elanik Elfriede Roolaht. Eakat sünnipäevalast õnnitles ka Pirita Linnaosa Valitsus.

Rohkem kui poole oma elust Pirital elanud Elfriede Roolaht on sündinud Tallinnas, kuid lapsepõlve veetnud Otepääl. Sealt on ta saanud kaasa armastuse suusatamise vastu. “Pirita jõe äärsed suusarajad on tal palju kordi läbi sõidetud. Pani oma maja ees suusad alla ja läks,” meenutab poeg Mart Roolaht.

Elfriede Roolaht on Pirital elanud 1959. aastast. Teda on alati vaimustanud Pirita loodus, koduaiad ja meri. Eesti Vabariigist aasta vanem proua tuleb igapäevase eluga suuremalt jaolt ise toime ega kurda oma tervise üle.

Elfriede on elu jooksul pidanud mitut ametit. Ta on töötanud fotoateljeedes retušeerijana ja Kirovi kalurikolhoosis. “Tal on väga hästi käpas ka õmblemine,” lisab poeg. Elfriedet on köitnud nii muusika kui ka maalikunst ning võimalusel on ta alati külastanud kontserte ja kunstinäitusi.

 

Elfriede Roolahte õnnitles sünnipäeval ka Pirita Linnaosa Valitsus. “104 aastat on väga-väga kõrge iga. Selline number on muljetavaldav ja tekitab aukartust. Imetlen proua toimekust ning soovin jätkuvat tugevat tervist ja palju häid emotsioone igasse päeva,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat, kes järgis kõiki koroonaviiruse tõttu kehtestatud ettevaatusreegleid ning edastas õnnitluskaardi ja sümboolse kingituse kulleriga.

Liinat lisas, et 104 aastat on kõige kõrgem vanus, milleni Pirita elanik elanud. Senine vanuserekord kuulus ühele 103-aastasele vanahärrale. “Meil on põhjust olla uhked, et Pirital on väga väärikasse ikka jõudnud inimesi. Praegu elab Pirital viis inimest, kel vanust sada või enam aastat,” märkis Liinat.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.