"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused Tallinnas ja Harjumaal (0)
17. märts 2021
Ilja Matusihis

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 68 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 27 varavastast kuritegu, sealhulgas 18 vargust. Registreeriti üks inimvigastusega liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Tabati 10 alkoholijoobes ning üks narkojoobes sõidukijuht.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

16. märtsil alustati menetlust selles, et Karjamaa tänaval asuvas korteris läks 34-aastane mees kallale oma abikaasale, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Mees peeti kinni.

16. märtsil teatati peretülist Pirita linnaosas asuvas eramus, mille käigus läksid tülli 49-aastane mees ja 48-aastane naine. Tülisse sekkus 25-aastane mees ja tema ning 48-aastane mees tekitasid teineteisele valu ja kehavigastusi.

16. märtsil teatati politseile kaklusest E. Vilde teel asuvas korteris, mille käigus tekitas 20-aastane mees 53-aastasele mehele valu ja kehavigastusi. Ründaja peeti kinni.

16. märtsil teatati peretülist Mahtra tänaval asuvas korteris, mille käigus läks 37-aastane mees kallale 41-aastasele naisele, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Kiirabi andis naisele esmaabi. Mees oli politseinike saabudes sündmuskohalt lahkunud.

16. märtsil teatati Nõmme linnaosas toimunud peretülist, mille käigus ründas 49-aastane naine 46-aastast meest. Naine oli politseinike saabudes sündmuskohalt lahkunud.

Kelmus

16. märtsil alustati menetlust selles, et 61-aastasele naisele helistati ja pakuti võimalust osaleda aktsiaturgudel. Naine andis enda kontaktandmed ning kauplemisplatvormi Nava Gates maaklerid lõid naisele ebaõige ettekujutuse tegelikest asjaoludest. Naine võimaldas enda arvutile kaugligipääsu ning naine tegi oma kontolt seni tuvastamata inimeste juhendamisel mitu erinevat ülekannet. Rahalisi vahendeid naine enda väidetavalt krüptokontolt välja võtta ei saanud ning kahjusumma on ligi 137 000 eurot.

Jälgi oma vara hoidmiseks lihtsaid nõuandeid:

  • Kui sulle saabub pakkumine, mis lubab kiiresti suurt tulu või pakutakse müügiks toodet, mis on raskesti kättesaadav, siis suhtu sellesse ettevaatlikult.
  • Ära edasta võõrastele andmeid oma ID-kaardist, PIN-koodidest, infot muudest isikut tõendavatest dokumentidest, fotosid krediitkaardist jms.
  • Ära tee ülekannet enne, kui oled kontrollinud konkreetse ettevõtte tausta.
  • Ära lae tundmatu inimese palvel oma arvutisse programme, mis lubavad tal võtta üle pilti sinu arvutist – TeamViewer või AnyDesk.
  • Kui saad kahtlase kõne, lõpeta kõne kohe, blokeeri number ja anna sellisest kõnest teada PPA infoliinile 612 3000 või edasta info läbi kodulehe https://cyber.politsei.ee/
  • Kui oled saanud kahju, pöördu politseisse.

Vargus

16. märtsi öösel laekus politseile teade, et kamp noori üritab avada võõrast sõiduautot. Väljakutsele reageerinud patrullpolitseinikud leidsid Põhja-Tallinnas Tuulemaa ja Kari tänava ristmikult sõiduauto Mercedes-Benz, millega oli sõidetud vastu ülekäiguraja liiklusmärki. Sündmuskohal tuvastasid politseinikud, et üks sõiduki juhipoolne aken oli katki. Kõik juhtumi täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluse käigus.

 

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine

16. märtsil teatati konfliktist Maardu linnas, kui 20-aastane mees ja 19-aastane mees läksid omavahel kaklema. 19-aastane mees tekitas 20-aastasele mehele valu ja kehavigastusi ning ründaja peeti kinni.

16. märtsil teatati peretülist Maardu linnas, mille käigus läks 47-aastane mees kallale 46-aastasele naisele, tekitades talle valu ja kehavigastusi. Ründaja peeti kinni.

Vargus

16. märtsil teatati kütusevargusest Rae vallas asuvast tanklast. Kahjusumma 1100 eurot.

Juhtum piiril

16. märtsil viidi läbi illegaalimenetlus 1973. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes pani toime kehalise väärkohtlemise ning ei soovinud Eestist vabatahtlikult lahkuda. Mehe lubatud viibimisaeg riigis lõpetati ennetähtaegselt ning talle kohaldati ettekirjutus riigist lahkumiseks. Sissesõidukeeld kohaldati viieks aastaks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.