"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
President ei andnud kurjategijatele armu (0)
17. märts 2021
Rene Suurkaev

President Kersti Kaljulaid allkirjastas teisipäeval Kadriorus otsuse, millega jättis 23 süüdimõistetud kurjategija armuandmispalved rahuldamata.

Teise seas ei saanud presidendilt armu Tallinnas talle korteri üürile andnud naise haamriga tapnud mees, kaaslast 18 korda pussitanud Saaremaa räppar ning Eestis ja Lätis kaks inimest mõrvanud mees, vanglasse peab jääma ka Tallinna lauluväljaku lähedal noormehe surnuks pussitanud noor naine, kirjutab Postimees.

Elizaveta Kapitonova pussitas Igorit 2017. aasta 16. juuni õhtul Tallinna lauluväljaku lähedal Valge tänava alguses asuval parkimisplatsil noaga rindkeresse. Enne seda oli viieliikmeline seltskond tarvitanud Lasnamäel alkoholi. Kiirabi toimetas 23-aastase mehe haiglasse, kus ta 3. oktoobril suri.

Harju maakohus mõistis 1996. aastal sündinud Kapitonova 2018. aasta veebruaris süüdi tapmises ja karistas teda üheksa aasta pikkuse vangistusega.

Tallinnas Raekoja platsi ääres asuvas restoranis Balthasar abikokana töötanud Kuznetsov peksis ööl vastu 7. juunit 2019 vähemalt seitse korda haamriga pähe talle korterit üürinud 45-aastasele Irinale, kes saadud vigastuste tõttu kohapeal suri.

Seejärel tükeldas Kuznetsov naise laiba ja viskas tema kehaosad Pae järve, kust selle avastasid juhuslikud möödujad.

Politsei tabas Kuznetsovi mullu 27. juunil Kallavere külast, kus mees ennast ühes kuuris peitis.

2000. aastal sai Kuznetsov 12-aastase vangistuse tapmise eest, mille ta pani toime 1999. aasta augustis. Toona pussitas ta surnuks autoärandamisele peale sattunud mehe.

President Kersti Kaljulaid ei rahuldanud ka vanuri mõrva eest eluaegset vanglakaristust kandva Rene Vainiku armuandmispalvet.

Ida-Viru maakohus mõistis praeguseks 45-aastase Vainiku 1997. aasta mais surma, kuid aasta hiljem asendati see eluaegse vangistusega.

Kohus mõistis Vainiku süüdi 1996. aasta sügisel Ida-Virumaal Illukal 70-aastase naise mõrvamises noa ja kirvega. Vainik sai naise majapidamisest saagiks kaks pudelit viina ja suitsupaki.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.