"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Prokuratuur avaldas värske aastaraamatu (0)
17. märts 2021
Mats Õun

"Prokuratuur on näoga avalikkuse poole ning valmis alati ühiskonnale selgitama kuritegevusega kaasnevaid ohte ning riigi võimalusi kannatanute eest seista. Aastaraamatus selgitame, mida teeme selleks, et aidata hätta sattunud inimesi," kirjutas riigi peaprokurör Andres Parmas aastaraamatu eessõnas.

Prokuratuuri kodulehel on kolmapäevast kõigile kättesaadav digitaalne aastaraamat, mis võtab kokku eelmisel aastal tehtud töö.

Oluliste kuritegevuse valdkondade ülevaadete kõrval on värskes aastaraamatus erilise tähelepanu alla võetud jälitusega seonduv. Oma arusaamu jälitusest jagavad selle tööga tihedalt kokku puutuvad ringkonnaprokurörid Aro Siinmaa ja Mari Luuk ning riigiprokurör Vahur Verte.

Riigiprokuratuuri järelevalveosakonna riigiprokurör Andres Ülviste räägib aga jälitustegevuse järelevalve käigus kogutud tähelepanekutest. Näited juhtumitest, mille uurimiseks kasutati jälitustoiminguid, jagatakse Lääne ja Põhja ringkonna tööpõllult. Samuti avaldab Prokuratuur aastaraamatus jälitustegevuse statistika.

Ülevaate saab taastava õiguse rakendamisest ning Lääne ringkonnas jätkuvast katsetusest suunata väikese süüga kuriteo toime pannud inimese rahaline kohustus kogukonna toetuseks kohalikule mittetulundusühingule.

Lisaks prokuratuuri inimestele saavad aastaraamatus sõna kolleegid politseist, sotsiaalkindlustusametist ja keskkonnaametist.

Prokuratuuri aastaraamatut saab lugeda prokuratuuri kodulehel või otse lingil https://aastaraamat.prokuratuur.ee/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.