"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
VIDEO! Elektritõukerataste hooaeg algab (0)
17. märts 2021
Ilja Matusihis

"Kõik erinevad liiklejagrupid peavad sõbralikult mahtuma sellesse väga piiratud kesklinna ruumi ära. Liigelge palun turvaliselt, võtkem arvesse enda oskusi ja teadmisi ning ärge pange teisi liiklejaid ohtu. Mis kõige tähtsam- erinevad jõujoogid ja liiklemine ei käi kokku," ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Lumi on sulanud ja ilmad soojenevad iga päevaga, see on taas toomas tänavatele ka elektritõukerattad. Tänases olukorras võib tõukerattaga mööda linna vuramine olla suurepärane viis ühistranspordi vältimiseks kuid siiski tuleb meelde tuletada ka mõned põhimõtted, et see toimuks turvaliselt ja teisi kodanikke häirimata.

Eelmine hooaeg tõi paraku kaasa mitmeid elektritõukeratastega seotud õnnetusi. Suured kiirused ning kaitsevarustuseta sõitmine on peamised raskete vigastustega lõppevate õnnetuste põhjused.

“See aasta ongi suurim muudatus see, et kui eelmine aasta oli näha näiteks lapsi sõitmas ilma kiivrita siis sel aastal on kohustuslik, et alla 16- aastastel on kiivrid peas,” ütles Politsei põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse välijuht Villu Küttner. “Kindlasti tuleb tähelepanu pöörata sellele, et elektritõukeratas on mõeldud ühele kasutajale korraga. Loomulikult ka see, et sel aastal esimest korda on määratud elektritõukerataste piirkiiruseks 25 km/h.”

Piirkiirusest hoolimata tuleks jalakäijatele lähenedes kiirust vähendada, kuna elektritõukeratas on vaikne ning seda ei pruugi kuulda. Uute seaduste kohaselt on võimalik rikkujaid karistada ka rahatrahviga, seda ka korduvalt tõukeratta valesti parkimise puhul.

“Me oleme selle uue seadusega väga rahul,” ütles Bolti baltikumi valitsussuhete juht Sandra Särav. “Nüüd on selgesti välja toodud, kui palju ruumi peab tõukerattaga sõitja jätma parkides jalakäijale ruumi. Kui varem oli parkimine väga murettekitav koht siis nüüd on seaduses kirjas, et jalakäijale tuleb jätta 1,5 meetrit kõnniteel.”

Bolti esindaja lisab, et tõukeratastega liikudes peab eriti valvas olema nurga tagant sõidu-või kõnniteele väljudes ning alati hoidma kaks kätt lenksul. Kui ohutus on kõigile tagatud on see siiski väga hea alternatiiv autole või ühistranspordile. Eriti palju liigub hooajal elektritõuksidega inimesi just kesklinnas, kus parkimine on keerulisem ja kulukam ning vahemaad lühikesed.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Triin
18. märts 2021 11:24
Vot need tuleks ära keelata. Kui rattaga sõitjal peab olema a la pass et on läbinud liiklemiskooli ja muu jama,siis nendel ammugi. Hakkab jälle pihta aeg kus väikelasyele sõidetakse otsa ning jäädakse kõripidi aitoalla. Miks inimesed aksepteerivad lollusi, et teised kannataksid?