"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Eesti tõusis Euroopas kõige kõrgema nakatumisnäitajaga riigiks (0)
18. märts 2021
Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

Eesti möödus oma nakatumisnäitajaga 1517,6 Tšehhist. Tšehhi nakatumisnäitaja on viimastel päevadel veidi alla läinud ja oli viimastel andmetel 1 474,8.

Eesti viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on alates neljapäevast Euroopas kõige kõrgem, kirjutas ERR-i uudisteportaal.

Helsingin Sanomate vahendatud Our World in Data andmetest selgub, et Eesti möödus oma nakatumisnäitajaga 1517,6 Tšehhist. Tšehhi nakatumisnäitaja on viimastel päevadel veidi alla läinud ja oli viimastel andmetel 1 474,8.

Kolmandal kohal Euroopas on Montenegro, kus viimase kahe nädala nakatumisnäit 100 000 elaniku kohta oli viimati 1235,7. Meie naabritest on Rootsi nakatumisnäit 562,2, Lätil 392,3, Leedul 240,2 ja Soomel 167,0.

Tähelepanuväärne on neist eriti Leedu number, kes oli eelmise aasta lõpus samuti Euroopa suurima nakatumisnäitajaga riik ja seda Eesti praeguse näitajaga sisuliselt samal tasemel.

Samas avaldatud kooronasurmade suhtarvult on Eesti Euroopas üheksandal kohal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.