"Riigid, kes täna on vaktsineerimise edetabelites kõrgel kohal, on teinud inimestele hästi lihtsaks sõna otseses mõttes “vaktsiini otsa komistamise”, et inimene ei pea oma tavapärastelt radadelt üldse kõrvale astuma, selleks, et oma vaktsiinisüst kätte saada."

Kersti Kaljulaid, president
Haridusministeerium toetab lisaeelarvest õpilünkade tasandamist (0)
18. märts 2021
Albert Truuväärt

Haridus- ja teadusministeerium toetab neljapäeval riigikokku jõudvast lisaeelarvest õpilünkade tasandamist ja koolidele arvutite soetamist.

Valitsus kiitis kolmapäeva õhtul sidevahendite teel peetud istungil heaks lisaeelarve eelnõu, millega eraldatakse haridus- ja teadusministeeriumi valdkonnale 14,4 miljonit eurot, millest 13,4 on ministeeriumi eelarves.

“Praegu on kõige olulisem kriisi mõjude leevendamine – ministeeriumile kavandatavast summast suur osa on mõeldud just nimelt laste ja noorte õpilünkade tasandamiseks ning vaimse tervise toetamiseks. Olulisel kohal on ka distantsõppe läbi viimiseks vajalike arvutite ning internetiühenduse tagamine,” selgitas haridus- ja teadusminister Liina Kersna. 

Kuus miljonit on kavandatud suvisteks laagriteks, kus saab pakkuda lastele ja noortele nii vaimset tervist turgutavat meelelahutust, õpioskuste arendamist kui õpilünkade tasandamist. 

Veel kuus miljonit on planeeritud erahuvihariduse, -huvitegevuse, erakoolide, eralasteaedade ja -hoidude pidajate toetamiseks kriisi mõjude leevendamiseks.

0,5 miljonit on nähtud ette koostöös Lastekaitse Liiduga koolidele täiendavate arvutite soetamiseks, et jagada neid distantsõppe perioodiks õppijatele. Lisaeelarves eraldatud summa eest on planeeritud soetada ligi 1400 arvutit. Varasemalt on ministeerium eraldanud toetust 1254 arvuti soetamiseks.  Kokku toetab ministeerium enam kui 2600 arvuti ostmist.

0,9 miljonit eurot on planeeritud haridusasutustele kiirtestide soetamiseks. 

Üks miljonit eurot on kavandatud koostöös kohalike omavalitsustega peredele parema internetiühenduse tagamiseks.

Lisaeelarve kulude ja toetuste maht on kokku ligi 641 miljonit eurot. Lisaeelarve aitab tervisevaldkonda võitluses koroonaviirusega ning toetab taastumist, et piirangute leevenemise järel saaksid majandus ja inimeste normaalne elu kiiresti taastuda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.