"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Ohutus ja mugavus tegid lehekottide kampaania popiks (0)
18. märts 2021
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

"Juba eelmine sügis saime hea kogemuse, kui pakkusime esmakordselt ekraanivormi kaudu registreerimist. Seekord toimub registreerimine kas veebis või telefoni teel ja me viime kõigile soovijatele kotid turvaliselt koju," rääkis Nõmme linnaosavanem Grete Šillis.

Nõmmel alanud kontaktivaba punaste lehekottide kampaania tõi esimese kolme päevaga rekordarv osalejat. Ekraanivormi kaudu registreeriti 1176 ja telefoni teel 518, kokku 1694 kinnistut.

Šillis ütles edukalt alanud kampaaniat kommenteerides, et tänavu aasta seati eesmärgiks vähendada kampaaniale registreerimisel otsekontakte ja vältida nakatumist ning selline lähenemine õigustas ennast igati. “Juba eelmine sügis saime hea kogemuse, kui pakkusime esmakordselt ekraanivormi kaudu registreerimist. Seekord toimub registreerimine kas veebis või telefoni teel ja me viime kõigile soovijatele kotid turvaliselt koju,” rääkis linnaosa vanem uuendustest.

Punaste lehekottide kampaania registreerimine kestab kuni 9. aprillini. Tellitud lehekotid tuuakse kohale ajavahemikus 12.-23. aprill. Lehekottide saamiseks tuleb registreerida ekraanivormil või telefonil 645 7333. Kohepeal registreerimist ei toimu ning lehekotte kätte saada võimalik ei ole. 

Rohkem infot:                                                                                                         

•   Iga kinnistu kohta antakse 10 lehekotti.

•   Kottidesse võib panna aia- ja haljastujäätmeid (taimset kude, rohust, lehtedest ja okastest koosnevat materjali).

•   Lehekotid palume hoida äraveo alguseni oma kinnistul ning 26. aprilliks tõsta aia taha tänavamaale. 

•   Kottide äravedu toimub 26. aprillist 23. maini.

•   Vedu alustatakse suuremate teede ja tänavate äärest (Vabaduse pst, Männiku tee, Kadaka pst, Hiiu tn, Valdeku tn, Õie tn ja Pärnu mnt) ning seejärel sisekvartalitest.

 

Mis jäätmed ei sobi kottidesse:

•   tänavapühkimise jäätmed;

•   lemmikloomade väljaheiteid;

•   köögi- ja puuviljade koorimisjääke;

•   tahkeid või vedelaid toidujäätmeid;

•   puuoksad.

 

Küsimuste korral palume helistada Nõmme linnaosa valitsuse infonumbril 645 7333 või saata e-kiri aadressile valdeku@tallinnlv.ee, nii saame tekkinud probleeme kõige kiiremini lahendada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.