"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Ott: seadusemuudatus toob loovisikutele suuremad toetused (0)
18. märts 2021
Albert Truuväärt

"Süvenenud koroonakriis on vabakutselised loovisikud pannud eriti keerulisse olukorda. Nendele tööd andnud suurte majandussektorite väärtusahelad on katkenud," rääkis kultuuriminister Anneli Ott.

Valitsus kiitis heaks ja saatis täna Riigikogule arutamiseks loovisikute ja loomeliitude seaduse muudatuse. See võimaldab maksta suuremale hulgale loovisikutele loometoetusi ning koroonakriisi tõttu leevendatakse ajutiselt ka toetuse taotlemise tingimusi. 

“Süvenenud koroonakriis on vabakutselised loovisikud pannud eriti keerulisse olukorda. Nendele tööd andnud suurte majandussektorite väärtusahelad on katkenud. Seadusemuudatus võimaldab loovisikuid täiendavalt toetada ning ühtekokku ootab loovisikutele tänavu väljajagamist 8,5 miljonit eurot,” põhjendas Ott eelnõu olulisust. 

Praeguseni kehtiv loovisikute ja loomeliitude seadus näeb ette raha eraldamise loomeliitude liikmete pearaha põhise arvestuse alusel. Seadust tuleb muuta, et reservi saaks paigutada lisaraha ja see toetustena abivajajateni viia. Samuti korraldatakse ümber loomeliitu mittekuuluvatele isikutele loometoetuse maksmine, edaspidi jääb selle eest täielikult vastutama Kultuuriministeerium. Ajutiselt, sarnaselt 2020. aastal kehtinud erisustega, leevendatakse loometoetuse taotlemise tingimusi. Valitsus on hiljutiste otsustega – nii aasta alguses piirangute leevendamise kui nüüd lisaeelarve kontekstis – loometoetuste maksmiseks eraldanud lisaraha, nii et koos varem eraldatud summadega ootab ühtekokku loovisikutele 2021. aastal väljajagamist 8,5 miljonit. Eeldatavasti jõustuvad uutel alustel loometoetuste maksmiseks vajalikud seadusemuudatused mais. 

Loomeliitude ning vabakutseliste loovisikute toetamise kohta saab lähemalt lugeda Kultuuriministeeriumi koduleheküljelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.