"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Täna õhtul Kanal 11-s Neeme Raud "Siin Tallinnast": kas AstraZeneca vaktsiini ohutuse pärast tasub muret tunda ja millal jätkub plaaniline ravi? (0)
18. märts 2021

Kanal 11 saates "Siin Tallinn" algusega täna kell 21.30 uurib saatejuht Neeme Raud Ida-Tallinna Keskhaigla sisehaiguste keskuse ning COVID-osakonna juhatajalt dr. Alice Lillelt, milline on olukord pealinna haiglates ja kas linlased saaksid olukorra leevendamiseks omalt poolt panustada.

Saade “Siin Tallinn” käsitleb koroonakriisi Tallinna haiglastes. “Abipalve medõe kutsega inimestele, kes töötavad mujal, et nad appi siirduksid. Kas ka teised linlased saaksid panustada, et haiglate muresid pisut leevendada? Vaktsineerimise seis ja tulevikuperspektiivid – näib, et Eestis on algamas massivaktsineermine tänu Johnsoni & Johnsoni ’lt ostetud 300 tuhandele doosile. Kas AstraZeneca vaktsiini ohutuse pärast tasub muret tunda? Millal jätkub haiglates plaaniline ravi?” tutvustab üks saatejuhtidest Anneli Lahe teemasid “Stuudiosse tuleb Ida-Tallinna Keskhaigla sisehaiguste keskuse ning COVID-osakonna juhataja, aasta arst 2020 dr. Alice Lill.”

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu ja pereterapeut Katrin Saali Saul arutlevad tallinlaste üksinduse teemal. “Viimase Tallinna statistika aastaraamatu põhjal elab 43% linlastest üksi. Kas Tallinn on muutumas või juba muutunud üksikute linnaks, nagu paljud maailma suurlinnad? Millist toetust annab linn või kas saabki anda end üksikuna tundvatele linlastele? Millised on pereterapeudi soovitused end üksi-tundvatele inimestele, eriti nüüdse COVIDi sulgumise ajal? Miks on/valib tänases maailmas üha enam inimesi üks elamise? Kas rolli mängivad ka varasemad, eriti alaealistena saadud (seksuaal)traumad?” rääkis Lahe.

Üksindust aitab leevendada muusika, millesse saab üksi olles süveneda. “Üksindusest ajendatud  Emily Brontë luulele lõi mõne aasta eest muusika helilooja Tõnu Kõrvits. Nii valmis kooritsükkel „Lageda laulud,“ millest režissöör Marianne Kõrver tegi ka filmi. „”Lageda laulud” on teekond üksinduse kõige salajasematesse soppidesse – sinna, kuhu teinekord ei julgegi piiluda,“ ütleb Tõnu Kõrvits, kes on ka stuudios,” lausus Lahe.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

meenutaja
18. märts 2021 16:54
https://leht.postimees.ee/6928656/sajad-tuhanded-tovevoodis-riik-ei-tee-peaaegu-midagi-pandeemia-eesti-nsv-moodi?_ga=2.107671751.491704870.1616078918-628055636.1613839435